PIT - UYGAR ÖZEN / UYUŞTURUCU TARİKATI - SELENA ÖZEN
İnstagramdan tanıştığım sevgili kitap dostum Serpil'den hediye olan kitap tamamen gerçek hayattan aktarım hatta birebir yaşayan kişinin ağzından ve kaleminden çıkmış. 

Son derece akıcı, üzen, düşündüren, buruk ta olsa mutlu sonla biten bir gerçek yaşam öyküsü okudum. Uygar ve Selena'nın hikâyesi. Ve kitap Uygar'ın ve bir parça da Selena'nın yazdıklarından oluşuyor. Uygar birebir yaşadıklarını anlatmış. Kurgusuz, alıntısız, direkt yaşadıkları, hissettikleri, süslenip püslenmeden tüm yalınlığıyla anlatılmış. Neler mi yaşamış. İşte bu noktada ben diyorum ki bu illeti Rabbim düşmanıma dahi vermesin. Maddi, manevi, geleceğe yönelik te birçok sekel bırakan günümüzün ve tüm zamanların illeti Uyuşturucu alışkanlığı. Uygar, iyi bir insan fakat bir şekilde aile baskısı ile büyümüş, yeterince dinlenilmemiş, sevgi, ilgi, şefkat görmemiş. İçine düştüğü bunalım ile uyuşturucu alışkanlığı edinmiş. Ve bu illetten kurtulmasını istemekle beraber hep dibe çekildiğini vurguluyor. Selena ise O'na olan sevgisi, ilgisi, daima O'nun yanında olması ve mücadele aşamasında sevdiği adamı bırakmayarak, zor da olsa kazanmasını biliyor 👍 .

Kitap fotoğrafta da görüldüğü üzere çift taraflı kapaktan oluşuyor. Hem Uygar'ın hem de Selena'nın yazdıklarını okuyorsunuz. Bence ders alınması gereken içten ve oldukça samimi yazılmış bir kitap.
YAYINEVİ : NETUS YAYINLARI

SAYFA SAYISI : 287

BASIM TARİHİ : 2014
KEYİFLİ OKUMALAR 

HaYELDAMLAsı Kitaplığı

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

haYELDAmlası

Blog Tasarımı: Senino Tasarım

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.