GEÇEN HAFTA YILLIK İZNİMİN BİR BÖLÜMÜNÜ KULLANDIM, FIRSAT BU FIRSAT DEDİK VE 1 GÜNLÜĞÜNE KENDİMİZİ ŞIMARTMAK İSTEDİK. NEREYE GİDEBİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜRKEN BEN CİĞERSEVER :) OLARAK EDİRNE'Yİ İSTEDİM DOĞAL OLARAK :) HEM YAKIN GİDİLİP GELİNEBİLECEK BİR MESAFE HEMDE DOLU DOLU GEÇİREBİLECEĞİMİZ PEKÇOK YER GÖREBİLECEĞİMİZ TARİHİ ŞEHİRLERİMİZDEN BİRİ. YOLA ÇIKTIK VE NELER YAPMIŞIZ GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ ?? 

17 NİSAN 2013 EDİRNE HATIRASI :))
HEDİYELİK BİRKAÇ PARÇA BİRŞEY ALMADAN ÇIKMAK OLMAZ DİMİ :)
MACUNCULARI GÖRÜNCE ÇOCUKLUĞUMU HATIRLADIM BİRDEN. CAMLARDA NE ÇOK BEKLERDİK MAHALLEYE GELSELERDE BİR ÇUBUK ALSAK DİYE :)
MUHTEŞEM BİR YAPI...
CAMİNİN BAHÇESİNDE SELİMİYE VAKIF MÜZESİ 


SELİMİYE CAMİNİN HEMEN YAN SOKAĞINDA FATİH SULTAN MEHMET'İN DOĞDUĞU EV OTEL'E ÇEVRİLMİŞ VE ÇOK GÜZEL DEKORE EDİLMİŞ. 

CİĞERİ ÇOK SEVERİM AMA İSTANBUL'DA BİR AVM'DE YEDİĞİM EDİRNE TAVA CİĞERİNİ BEĞENMEMİŞTİM. ASLINI ASIL YERİNDE YİYİNCE TAVA CİĞERİNİN DE LEZZETLİ OLDUĞUNU GÖRDÜM. TAVSİYE ÜZERİNE HEMEN SELİMİYE CAMİNİN 50 METRE AŞAĞISINDA BULUNAN CİĞERCİ BASRİ BEY'DE SOLUĞU ALDIK, TEK KELİMEYLE HARİKAYDI....CANIM OĞLUM ERGİN ANNECİĞİ İÇİN SAĞ PARMAĞIMDA GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ YÜZÜĞÜ BEĞENDİ VE ALDI. GELİP PARMAĞIMA TAKTI VE ANNECİM SANA ÇOK YAKIŞTI ÇIKARMA TAMAM MI DEDİ, NE DİYEBİLİRİM Kİ, CANIMIN İÇİ ÇOK TEŞEKKÜRLER :))) ANNEN SENİ ÇOK SEVİYOR...
YEMEKTEN SONRA OĞLUM BOUNCİNGDE YEDİKLERİNİ ERİTİRKEN :) BENDE FIRSATTAN İSTİFADE BİRAZ KİTABIMA GÖZ GEZDİREYİM DEDİM :) 
BİRAZ ENERJİ DEPOLAMAK GEREK :)
LOZAN ANITI, ANIT CAFE , TRAKYA GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ VE BAHÇESİNDE ATATÜRK'ÜN BİNDİĞİ KARA TREN HEPSİ BİRARADA VE BİZİM SON DURAĞIMIZ... 

ANIT CAFENİN OLDUĞU YER DAHA ÖNCE TREN YOLCULARININ BEKLEME SALONU  OLARAK HİZMET VERMEKTEYMİŞ.

ÜNİVERSİTENİN BİNASI ESKİDEN GAR OLARAK KULLANILMAKTAYMIŞ. GÜZEL BOL KÖPÜKLÜ BİR TÜRK KAHVESİ İÇMEDEN AYRILMAK OLMAZ, BU ARADA SU BARDAKLARININ İÇİNDEKİ ÇİLEKLERİ ERGİN'İM BİR ÇIRPIDA ELİYLE ALIP YİYİVERDİ, BİZ DAHA NE OLDUĞUNU ANLAMADAN :) ÇİLEK DELİSİ ÇOCUK.VE HER GÜZEL ŞEYİN OLDUĞU GİBİ BU GÜZEL GÜNÜN DE SONU, GÜNEŞ BATMAKTA SON ANDA YAKALADIM VE EVE DÖNÜŞ...  

O KADAR ÇOK FOTOĞRAF ÇEKMİŞİZ Kİ İÇLERİNDEN BU KADARINI SEÇEBİLDİM,
HER GÜNÜMÜZÜN MUTLU, HUZURLU, SAĞLIKLI GEÇMESİ DİLEĞİYLE....


2 Yorumlar

 1. Universite yillarini Edirnede gecirmis biri olarak keyif ve hasretle okudum :) Ne guzel.. firsat bulabilirsem bende kacmak istiyorum tekrar:)

  Emeginize saglik.

  Bizede bekleriz :)

  http://bazenar.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler Zen, çok sık gezemiyoruz maalesef ama gittiğim yerleri görüntülemeyi, anıları saklamayı ve paylaşmayı severim. Görüşmek üzere.

  YanıtlaSil