1993 yılında Türkiye Güzeli, hemen ardından da Avrupa Güzeli seçilen Arzum Onan birçok sinemafilmi ve televizyon dizisinde rol aldıktan sonra sanatseverlerin karşısına, şimdi de yapmış olduğu heykellerle çıkmaya hazırlanıyor. 

Onan, dokuz yıldır sürdürdüğü plastik sanatlar uğraşının sonucu olan heykellerini yine ‘Dokuz’ adını verdiği ilk kişisel sergisi ile gün yüzüne çıkarıyor. “‘Dokuz’; ilişkilerin bile çok hızlı tüketildiği günümüz tüketim toplumunda bu kadar süredir heykelle uğraşmasının temsili adı aynı zamanda” diyen Onan, ahşap, metal, bronz ve taş gibi farklı malzemelerden ürettiği yapıtlarını 19 Kasım-25 Aralık 2013 tarihleri arasında Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde sergileyecek.

Heykel sanatı için, “Toplumsal ya da bireysel hissettiğim hertür duyguyu üç boyuta taşıyıp, kelimelere ihtiyaç duymadan ifade edebilmek müthiş bir zenginlik” diyen Arzum Onan çalışmalarına halen Yunus Tonkuş atölyesinde devam ediyor.

*Yazı ve fotoğraf http://www.radikal.com.tr/hayat/arzum_onan_dokuz_sergisine_hazir-1151006'dan alınmıştır.

Arzum Onan güzellik yarışmasına katıldığı andan itibaren çok sevdiğim, takip ettiğim, hanımefendi sanatçılardan birisidir. Eşi Mehmet Aslantuğ ile de çok yakıştırırım kendisini, düzgün giden evlilikleri, örnek bir çift olmaları ve oğullarıyla medyadan uzak kalmaya çalışsalarda bazen medya onların peşini bırakmıyor :) ve buna ilaveten heykel çalışmalarının olduğunu da basından takip ederdim şimdide eserleri sergilemek üzere hazırlanmasına da çok sevindim, mutlaka gitmek isterim. İlgililere duyurulur... 

0 Yorumlar