Yazar:  Hande ALTAYLI
Yayınevi:  Doğan Kitap
Sayfa:  324


ARKA KAPAK YAZISI

Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

O sabah yatakta gözlerini açtığında ise kendini iyi hissetmiyordu. Bir gece önce Fırat'ı görmek dengesini altüst etmişti. Geçmişin asla sandığımız kadar uzakta kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmek, yeteri kadar uzağa gidemediği kaygısını doğuruyordu. Yoksa yıllar geçtikçe güçleneceğine, zayıflıyor muydu insan? Olgunlaşacağına koflaşıyor, dayanıklılığını yitiriyor muydu? Öğreneceğine unutuyor, bildiklerinden şüpheye mi düşüyordu? Geride bıraktığı onca şeyden ve onca yıldan sonra böyle yaprak gibi titremek, kendini başa dönmüş gibi hissetmesine yol açıyordu. Yürümüş, yürümüş ama hiçbir yere gidememişti. Belki de dünyanın yuvarlak olması, daima başladığın yere, yani kendine döneceğin anlamına geliyordu.

Küçük bir Anadolu kasabasından İstanbul'un ışıklı gecelerine uzanan bir yolculuğun hikâyesi. Sevginin değil, mecburiyetin birlikte tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda yolların nihayet daha büyük yollara bağlandığını, o büyük yolların da başka şehirlere, ülkelere kavuştuğunu anlar. Ve biri gittiğinde arkasında bir yol bıraktığını. Ama o yolların nefrete, ihanete de açıldığını anlaması için aradan yılların geçmesi, dostlukların sınanması, kaybedilenlerin bulunması gerekecektir. 

Aşka Şeytan Karışır ve Maraz adlı romanları yayımlandığı yıllarda en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.


BENCE...

Geçen sene dizisi çekildi. Birkaç bölüm seyrettim henüz kitabı okumamıştım. Çünkü kitabını okuduysam dizi ya da sinemayı seyretmem, seyrettiysem de kitabı okumam. Kitap ve senaryo birbirine hiç uymaz ve kitaptaki tadı seyirde alamam. İzlemeye devam edemedim tüm diziler gibi, hiçbir diziyi birkaç bölümden sonra takip edemem onun yerine birşeyler okumayı tercih ederim. Bu seferde arkadaşımda gördüm ve hikayesini merak ettiğim Kahperengi'ni ödünç aldım ve son yarısını bir gecede bitirdim.Hikaye Yaslıhan'da bir kasabada dünyaya gelmiş ve aile bağları güçlü olmayan Narin'in İstanbul'a gelişini ve başarılı bir avukat olma  hikayesini anlatıyor. Geçmiş ve şimdiki zamanlarda birer bölüm anlatılarak olaylar birbiriyle bağlanıyor. Ve son birkaç sayfada gözyaşlarımı tutamadım... Deniz'in Narin için yaptığı fedakarlığı okuduğum sayfalardı. Ve şu inancım bir kez daha kanıtlandı " Kan bağı ile kardeş olunmuyor, gönül bağı bile kardeş olmaya yetiyor " .
Okuyun siz de bana hak vereceksiniz.


                                                                     İYİ OKUMALAR 
1 Yorumlar