Yazar : Sarah JIO 
Yayınevi : Arkadya Yayınları
Sayfa : 336


ARKA KAPAK 

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez. 

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adası'nda geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder. 

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülü'ne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor. 

"Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman."
Jodi Picoult

"Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz."
Library Journal

BENCE...
Yazar Emily Wilson kusursuz sandığı evliliği bir anda kocasının başkasına aşık olması ve ayrılmak istemesiyle yıkılır. Boşanma sürecinden sonra hem nefes almak, yaşadığı şehirden uzaklaşmak ve kendini bulmak için yengesinin yaşadığı Bainbridge adasına Mart ayında bir aylığına gider. Ve bu süre içinde onu sürprizler karşılayacaktır. Kaldığı odada komodin çekmecesinde bulduğu günlüğü okumaya başlayınca ailesine ait sırları bulup aydınlatmaya başlayacağı bir sürece girecektir. Ve adada kendisini harika bir aşkın ortasında bulacaktır. En kısa zamanda okuduğum kitaplardan oldu. Akıcı anlatımı ve sürükleyici bir konusu olan kitabı eminim sizde bir solukta bitirmek isteyeceksiniz. 


KİTAPTAN ALINTI ; 

Ama hayat, birine seni seviyorum demenin kararsızlığını yaşamak için çok kısa. ( S:87 )İYİ OKUMALAR

2 Yorumlar

  1. Bugün bu kitap kitapçıda gezinirken gözüme ilişti ve nasıl bişey ki acaba diye içimden geçti. Tam da üstüne bu yazıyla karşılaşmam ilginç oldu :). 'Ama hayat, birine seni seviyorum demenin kararsızlığını yaşamak için çok kısa...' alıntınız da belki de bir dahakine alıp okumalıyım dedirtti. :) Teşekkürler...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. severek okudum :) inşaallah siz de okursanız aynı şeyleri hissedersiniz, boşa gitmiş bir zaman olmaz, bence ;-)

      Sil