KİTAP KÜNYESİ

ADI : Yemek Cennetten Çıkmadır
YAZAR : Jennie Shortridge
YAYINEVİ : Eksik Parça
ÇEVİREN: Hülya Key
BASIM TARİHİ : 2014
SAYFA SAYISI : 384

ARKA KAPAK

Ben, kadınların yemekle olan aşk-nefret ikilemini kendime göre değişkenlerle yaşayan tek bir kadınım ama diyorum ki, gelin bir devrim başlatalım. Yemeyi tekrar yalnızca yemek ve beslenme ve durum gerektirdiğinde de eğlence haline getirelim.

Hep birlikte söyleyelim: 

1. Aç olduğun zaman ye, aç olmadığın zaman yeme. 

2. Vücudunu olduğu kadar ruhunu da besleyen yemeği ye. Bunu ruhani bir arayış olarak düşün. 

3. Her bir lokmanın tadına var. Her öğünden keyif al. Eğer ne yediğinin farkında değilsen ve onu takdir etmiyorsan, onu sadece ziyan ediyorsun demektir.” 

Daha önce Aşk Su Anı isimli romanıyla Türk okuyucusuyla buluşan Jennie Shortridge bu kez karşımıza bir kadının kendi büyük bedeniyle barışma ve geçmişini affetme yolculuğunu ve bu yolculuk sırasında ailenin, gerçek sevginin ve aşkın anlamını keşfetmesini anlattığı bir öyküyle geliyor.KİTAPTAN ALINTI

Ağzınıza Yemek Koymanın Başarı Garantili 6 Aşamalı Tekniği
1.   Çatalı yemeğe daldırın
2.   2. Çatalı ağzınıza koyun
3.   Çatalı ağzınızdan çıkartırken yemeği dilinizin üstünde bırakın
4.   Çiğneyin ( yemeği, dilinizi değil )
5.   Tadına varın!
6.   Tekrarlayın

BENCE...

Keyifli bir o kadar da okuma esnasında karnı acıktıran bir
kitap okudum J
Ailenin anlamı, aile içi ilişkiler, sırların ortaya çıkması ile değişen hayatları anlatan yer yer hayat ve yemeğe dair aforizmaların olduğu keyifli , insanın ruhunu besleyen ve yemek isteğini arttıran bir kitap. Ailenin en küçük kızı Eleanor yemeğe tutkuyla bağlı olmasına rağmen , hayatını sürdürebilmesi için yemek dergilerine , düşük kalorili yemekler hakkında bağımsız makaleler yazan bir yemek yazarıdır. Amcası ( kan bağı olmadığı halde ) Beny rahatsızlandığında ona bakacak tek kişidir. Fakat bu durum zamanla başka şehirlerde yaşayan kardeşleri biraraya getirecek ve kendileri ve geçmişleriyle yüzleştirecektir. Karakterler sevgiyle harmanlanmış. Nefis yemek tarifleri ağızları sulandırıyor. Kitapların olmazsa olmazı başkahramanımızın aşk hayatı da sonlara doğru renkleniyor ;)


KEYİFLİ OKUMALAR
0 Yorumlar