KİTAP KÜNYESİ

ADI : GÜNAH

YAZAR : ERDEM YÖRÜK

YAYINEVİ : PAROLA YAYINLARI

BASIM TARİHİ : 2014

SAYFA SAYISI : 400


ARKA KAPAK

Doktor biraz kenara çekilip Yusuf ile bana yaklaşmamızı söyledi. İkimiz yaklaşıp biraz eğilince kızın her iki göz kapağına yazılmış satırları okuduk.

“Bana yukarıdan bakarsanız aptalın tekini görürsünüz.
Bana aşağıdan bakarsanız Tanrı’yı görürsünüz.
Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.”
Yusuf’la ikimiz göz göze geldik. Acaba bende ne görüyordu?

“Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergâhı bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hâkimisin ne de hayat karşısında çaresizsin.” 

Şems-i Tebrizi

BENCE...

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Türk polisiyesi bence güzel olmuş. Genel olarak sürükleyici, konu geçişleri dozunda ve yerinde ayarlanmış seri cinayetleri çözmeye çalışan komiser Yılmaz’ın hikayesi. Ucu taaaa 11 sene öncesine karısının ölümüne dayanıyor. Hikaye örgüsü , gelişimi ilginç bir kitap olmuş. Polisiyeseverlerin alıp okumasını tavsiye edebileceğim bir tat bırakıyor hafızalarda. Sadece bir nokta dikkatimi dağıttı. O da çakma saati Rolex’inin sıkça vurgulanması. Bence bu küçük ayrıntı bu romanda bu kadar sık vurgulanmamalıydı. Yazarın bu kitap dışında iki kitabı daha var ama basımları yok sanırım, ben bulamadım satın almak için. Eğer bulursanız bana da bir haber ediverin ;)
KEYİFLİ OKUMALAR
1 Yorumlar

  1. Merhaba, değerlendirmiş olduğunuz romanın yazarıyım. Kitabımım hakkındaki düşünceleriniz ve eleştirileriniz ilgimi çekti. İlginize teşekkür ederim. Yakın zamanda Issız Derinlik adlı yeni romanım çıktı... İsterseniz internetten alabilirsiniz arzu ederseniz adınıza imzalayıp adresinize gönderebilirim

    YanıtlaSil