KİTAP KÜNYESİ

ADI : KUKLACI

YAZAR : GÜNAY GAFUR

YAYINEVİ : AVRUPA YAKASI

BASIM TARİHİ : 2011

SAYFA SAYISI : 446

TÜRÜ : POLİSİYE – GERİLİM


ARKA KAPAK

“Ömrüm boyunca sürüklenip durdum, meğer ben de bir kuklaymışım.”

Evinden çok uzakta, hiç tanımadığı karanlık bir odada, kelepçeler içinde uyanan Simonize Rexton, kendini vahşi ve kusursuz bir oyunun içinde bulur. Siyah zarflardaki talimatları yerine getirmeyi ve hayatta kalmayı başarabilirse, oyunun sonunu görebilecektir. Tıpkı kendisinden çok uzaklarda uyanan ve aynı korkuları yaşayan diğer kuklalar, Eylül Belen ve Dr. Gregory gibi…

Birbirinden habersiz bu üç sıradan oyuncu; gizemi çözmek ve kuklacıyla yüzleşmek için müthiş bir gerilimin ortasına atılırlar. Böylece San Franscisco-Türkiye-New York üçgeninde oynanan ve insanoğlunun yazgısını değiştirecek esrarengiz bir oyun başlar.

Psikolojik-gerilim ya da gerilim-macera, Türk okurları tarafından oldukça rağbet görmesine rağmen, Türk yazarlarının yeterince üretken olmadıkları bir tür. Bir Türk yazarın kaleminden çıkan ‘KUKLACI’nın, özgün konusu ve çarpıcı kurgusuyla, bu türe farklı bir soluk getireceğine inanıyoruz.

BENCE...

Polisiye- gerilim romanları hem aksiyon hem de zekayı çalıştırmak adına çok iyidir. Okurken bir yandan da ipuçlarından katili bulmaya çalışırsınız. Bazen tahminler tutar bazen de ters köşe yapar. Yabancı yazarlardan sıkı takip ettiğim yazarlar vardır. Türk yazarlarla yeni yeni tanışıyorum. Tabi takip ettiklerim var. Bir Ahmet Ümit mesela. Bugünse size kurgusuyla, anlatımı ile okuyucuyu hikayenin içine çekmeyi başaran Günay Gafur’un kitabını tanıtıyorum. Birbirinden habersiz dünyanın farklı bölgesinden üç kişinin hayatlarının nasıl kesiştiğini ve sonucunda amacını öğreniyorsunuz. Fakat adrenalini bir hayli yüksek belirtmeden geçemeyeceğim. Kitabı okurken hayatınızı sessize almayı unutmayın ;)

KEYİFLİ OKUMALAR
0 Yorumlar