KİTAP KÜNYESİ

ADI : Cennet Yuvamız
YAZAR : Mine İzgi
YAYINEVİ : Elit Kültür
BASIM TARİHİ : 2015
SAYFA SAYISI : 424
TÜRÜ : Deneme

ARKA KAPAK
Erkek akıllı ve uyumlu olursa kadını mutlu eder. Kadın mutlu olursa, erkeğini mutlu eder ve evlilikler çok yolunda gider. Evliliğin haritasına sahip olup, bu haritadan nasıl istifade edeceğini bilirsen herşey iyi olacaktır. Hışımla huşu bir arada bulunmaz.Gönül avcısı eşler olmalıyız ve sadece eşimizin gönlünü avlamalıyız.Evlilikle ilgili bilinçaltında gizlediğimiz tüm negatif düşünceleri rehabilite etmeliyiz. Eşlerde metanet, sukûnet, dirayet olmalı ki evliliklerinde karşılarına çıkan zorlukları kolaylıkla aşabilsinler.

"An"ı kaybetmemek için, zamanın kuyruğunu bırakmayı bilmeliyiz. Hiçbir sakızı çok çiğnemeyeceksin. Çünkü ağızda acılık verir ve uzadıkça uzar... Ne kadar tatlı olursa olsun! Evlilik sakızı da aynen böyledir. Çok sık çiğnedi, yıprattıkça, uzar da uzar, acılaşır da acılaşır... Sonunda da bir yere yapışıp kalır.

Evlilikte durağanlık yoktur. Mutlaka bir adım atılmalıdır. Ya bir adım ileri ya da bir adım geri... Bunun dengesini iyi ayarlayanlar mutluluğu yakalamışlardır. Evlilik yapıştırıcısı her evde mutlaka olmalı. Evlilik, bir hayat bisikletidir. Pedalları ne kadar iyi çevirirseniz, o kadar sorunsuz yolculuk edersiniz. Ve pedalları çevirdiğiniz müddetçe düşmezsiniz. Elinizdeki bu çalışma, birbirine rakip değil refik olan ve 24 yıllık evlilik hayatlarında acı tatlı, iyi kötü, olası tüm ailelerde yaşanan şeyler yaşamış olan bir çiftin hayat tecrübelerinden oluşmaktadır.KİTAPTAN ALINTI
Sabır sadece evlilik için gerekli değildir, hayatın tümü için gerekli olan bir kazanımdır. Çünkü insan yaşadığı acı ve sıkıntılara, isyan değil de sabır gösterebilirse kazanır.
( S: 71 )
BENCE...

Evliliğe kadın  ve erkek gözünden bakış açıları iki bölümde aktarılmış. Görüyoruz ki herkesin durumu aynı 😂 çok farklı birşey yok, isimler, yer, zaman değişebiliyor belki. Evlilik göreceli bir kavram o nedenle yaşamadan göremez ve anlayamayız. Bir yemek tarifi değil ki maddelere sıkı sıkıya uyulsun da sonuç aynı olsun . Bence herkes kendi yuvasını cennete çevirecek durumlara vakıftır.

KEYİFLİ OKUMALAR


0 Yorumlar