KİTAP KÜNYESİ

ADI :ÖLÜ DOĞANLAR
YAZAR : DORUK ATEŞ
YAYINEVİ :EZ-DE YAYINLARI
BASIM TARİHİ :2016
SAYFA SAYISI :416
TÜRÜ :POLİSİYE ROMAN

ARKA KAPAK

"Tek hakları vardı! Ya doğmayacaklardı, ya ölmeyeceklerdi..."

Doruk ateş, "Mabet"in ardından "Ölü Doğanlar" ile yine sahnede. 

Şehrin en gizemli uyuşturucu çetesinin peşinde olan Narkotik Başkomiseri Yakup, mezarlıkta onu neyin beklediğinden habersizdir. Önce çatışma çıkar, vurulur ve geçmişine uzanan kirli şebekenin üzerindeki örtü kalkar. Sonrası çok daha karanlık, çok daha mide bulandırıcıdır. Her ipucu onu Genç Cumhuriyet'in ilk varoşlarına, başkentin suç krallığının içine, insanların hakkında konuşmaya bile çekindiği Çinçin Bağları'na götürür. 

Roman boyunca ev ev, sokak sokak gerilimi yaşayacak, o renksiz, sessiz, dilsiz gecekonduların içinde akıllara durgunluk veren yaşamlara tanıklık edeceksiniz. Sonunda, hayatın anlamsızlığını, insanların ölüm karşısındaki çaresizliğini en iyi anlatan mekana; Cebeci Asri Mezarlığı'na gideceksiniz. Siz de onlarla beraber ölmek isteyeceksiniz.
"Onlar ölümü seçti!" 


KİTAPTAN ALINTI

"Ölüm hayatlar arasındaki eşitsizliği bitiriyor olmalıydı. Oysa insanlar bu eşitsizliği bozmak istiyormuş gibi farklı farklı mezar yaptırıyorlar; granitten, mermerden, andezitten, betondan, kafesten örülmüş demirlerden... "

BENCE...

Bir Ankara Polisiyesi 😉👉👉👉👉 Başkomiser Yakup ve yardımcısı komiser Volkan narkotik şubede görevlidirler. Bir gece bir uyuşturucu şebekesini patlatmak üzere Cebeci Asri Mezarlığında pusuya yatarlar. Sonunda bir ceset ile bunu takiben bu cinayet soruşturmasının kendilerine verilmesi ile olaylar örgüsü başlar. Matruşkanın 👶 bebekleri gibi açıldıkça içinden başka olaylar çıkar, tüm bu farklı olaylar birbirleriyle bir yerde örtüşürler ve bir çıkmaza doğru yol alırlar. Başkomiser ve yardımcısı bu olayları nasıl ve ne şekilde çözeceklerdir???
 📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖📖
Spoi vermemek adına detaylara çok girmeyeceğim. Okumayanlara ve kitabı henüz bitirmeyen fidan arkadaşlarıma haksızlık yapmayayım. Polisiye olmasına rağmen gerilim yoktu. Dili akıcı. Ankara'ya özgü mekânlar, konuşma dili ve kişilere takılan lâkaplar ( benim favorim👉Kabre Sığmaz 😄) . Yer yer esprili, argo diyaloglar hikâyeye ayrı bir güzellik katmış. Ve tabii ki kitabın devamının geleceğini ekleyip, en kısa zamanda beklediğimi yoksa geceleri uyku tutmayacağımı yazarımız Doruk Ateş' e buradan saygıyla iletiyorum 😊 Valla çok meraktayım 📚

KEYİFLİ OKUMALAR


0 Yorumlar