KİTAP KÜNYESİ

ADI : SANA YOLCULUK
YAZAR : CEMAL BATTAL
YAYINEVİ : POSTİGA YAYINLARI
BASIM TARİHİ : 2016
SAYFA SAYISI : 264
TÜRÜ : ROMAN

ARKA KAPAK

Hayat bu... Uzun bir yol...
Kaç durakta durursanız durun varacağınız yer hep aynıdır; yüreğiniz nereyi yuva bildiyse yolculuk her daim onadır.
Her ne kadar farkında olmasalarda Yılmaz ve Özge'nin yolculukları hep birbirlerinin yüreğine doğru, aşka doğru oldu.
Ancak her aşk kendi sınavını verirdi ve onlarınki de sınandı...

Sana Yolculuk, iki yorgun yüreğin birbirinde kesişen hayatlarını beğeninize sunuyor.
Hayat böyle bir şey...
Arkana yaslanıp şöyle bir geçmişe bakınca her şeyi yaşadığını sanırsın. Oysaki hayat bu; nefes aldığın sürece sana sürpriz yapmaya yemin etmiştirKİTAPTAN ALINTI

Hayatta herkes, her şeyden kaçabilir; ama kendisinden asla...
( S: 81 ) 

Bazen sevmek,"ayrılalım" diyebilmektir. Onu her an her saniye yanında isterken "istemiyorum" diyebilmek.
Sevmek kalbinde "kal" derken ağzın ile "git" diyebilmektir.
( S:233 )

"Sevda kolay olsaydı uğruna bunca kitap, şiir, şarkı yazılır mıydı sanıyorsun? Bak bu yazılanlara, tüm büyük sevdaları düşün. Hepsinde ayrılık vardır. Sevdayı güçlendirmek için ayrılık bir testtir. Bu testten geçen sevdalar yaşanmayı hak ederler."
( S: 238 )
KİTABIN KONUSU

Yılmaz bir ilaç firmasında mümessil olarak çalışmaktadır. Başından mutsuz bir evlilik geçmiştir. Özge ise firmaya yeni alınan çalışandır . Yılmaz ve Özge'nin yolları , çalıştıkları firmanın bir eğitim programında kesişir. Her ikisi de zor zamanlardan geçmişlerdir, tanıştıktan ve beraber olmaya başladıktan sonra hayat onlara ne tür sürprizler hazırlamıştır? 


BENCE...

Yılmaz ve Özge'nin aşkları klasik bir yeşilçam tadında yazılmış ve okuyucuyu tatmin eden bir türden. Farklı bir kurguya sahip. İki kişinin aşkları anlatılırken , birbirleri ile tanışmadan önceki hayatlarına, ebeveynlerine, geçmişlerine değinilerek , duygu ve düşüncelerini daha iyi anlamamızı sağlıyor. Ve aşkları tüm zorlukları ve birbirine hisleri , ilmek ilmek işlenmiş. Özellikle hikayenin Londra, İngiltere'de geçen kısımları eski anılarımı da yad etmeme sebep oldu. Hüzünlendim, ağladım, içime işledi, sevindim, mutlu oldum, kızdım... Tüm duyguları yaşadım adeta okurken. Gözümden bir damla yaş aktı fakat geri kalan tüm gözyaşlarım çağlayan oldu kalbime aktı. Aşk hikayeleri ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim. Alınacak çok ders var.  Spoi vermemek adına kitabın sürprizli sonundan bahsetmiyorum ;)KEYİFLİ OKUMALAR2 Yorumlar

  1. Çok özenli, çok güzel bir yorum.. 🙏 Emeğinize sağlık..

    Beni çok mutlu ettiniz..

    YanıtlaSil
  2. Kaleminize ve yüreğinize sağlık Cemal Bey. Bir aşk hikayesi bu denli özenle anlatılabilirdi. Gelecek kitaplarınızı daha da merakla bekler oldum :)

    YanıtlaSil