KİTAP KÜNYESİ

ADI : ATEŞİN ŞARKISI
YAZAR : TESS GERRITSEN
YAYINEVİ : MARTI
ÇEVİREN: CUMHUR MISIRLIOĞLU
BASIM TARİHİ : 2016
SAYFA SAYISI : 304
TÜRÜ :Polisiye - Gerilim

ARKA KAPAK

"Ona baktığınızda ne görüyorsunuz?" "Kızım o benim. Tabii ki her açıdan mükemmel olduğunu düşünüyorum. Fakat"... "Fakat?" Artık ondan korkuyorum.

Üç yaşındaki kızının saldırısına uğradığında Julia'nın hissettiği tam da budur. Genç kadın, dünyalar tatlısı kızı Lily'ye ne olduğunu anlayamaz, ama onu bu hale neyin getirdiğini biliyordur. Ya da bildiğini sanıyordur.

"Her şey o zaman değişti işte. Kâbus o zaman başladı. Incendio'yu ilk çaldığım zaman. Bu müzikle ilgili bir şey hayatımıza bulaştı ve kızımı, her gördüğümde kanımı donduran birine dönüştürdü."

Julia, bir antikacıda bulduğu Incendio adlı bestenin, kızı üzerindeki ürkütücü etkisinin sırrını çözmek zorundadır. Bu uğurda yalnızlığı göze alıp, yabancı bir şehrin karanlık geçmişine uzanan sokaklarında kaybolsa bile.BENCE...

Günümüzde ve Nazilerin Avrupasında 1940'lı yıllarda dönüşümlü anlatılan iki farklı hikaye birbirine paralel ilerliyor. Julia başarılı bir 🎻 virtüözüdür bir gün İtalya' dan satın aldığı bir besteyi evde çaldığı sırada birkaç garip olaylar zincirini başlatmıştır. Buradaki gizemi bulmak için İtalya'da gider ve hikaye yıllar öncesinde yaşanan bir trajediyle birleşir. Sonunda neler olur tabi ki daha fazla sır vermeyeceğim okuyacak olanlara haksızlık olmasın. Bu arada yıllar önce yaşanmış ama birbirine kavuşamayan aşıkların hikayesi de can alıcı nokta.
--------------------------------------------------------

Ben daha önce yazarın Çırak adlı romanını okumuştum. Başka kitaplarını okuyanlar aradaki farkı daha net hissedecektir. Çünkü kan gövdeyi götürmüyor. Ufaktan dediğim gibi bir aşk hikayesi de mevcut. Ve gerilim dozu da alt seviyede ayarlanmış. Ama konu ve okuma açısından gayet akıcı bir dile sahip, su gibi akıp gidiyor.KEYİFLİ OKUMALAR0 Yorumlar