KİTAP KÜNYESİ

ADI : GÜVEN BANA
YAZAR : JEFF ABBOTT
YAYINEVİ : MARTI
ÇEVİREN: SELİM YENİÇERİ
BASIM TARİHİ : 2013
SAYFA SAYISI : 512
TÜRÜ :POLİSİYE / MACERA/AKSİYON

ARKA KAPAK

Luke Dantry ergenlik çağındayken bir yolculuğa uğurladığı babasının beklenmedik ölümüyle sarsılmıştır ve bu olay kişiliğinde derin izler bırakarak, bir profesör olan babasının bindiği uçağı sabote eden teröristlerin psikolojik yapısını anlamayı hedef haline getirmesine neden olmuştur.

Henüz üniversite eğitimine devam eden ve başarılı bir psikolog olacağının işaretlerini veren Luke, babasının yakın dostlarından biri olan ve zaman içinde annesiyle evlenerek üvey babası haline gelen Henry Shawcross'tan, internet üzerinde sosyal ağları kullanan potansiyel teröristlerin psikolojik profillerini çıkarması ve veri toplaması için teklif alır. Amaç, bu tür insanların sunabileceği veriler sayesinde, Henry'nin politik düşünce grubunun daha tutarlı terör tehdidi analizleri yapmasını sağlamaktır.

Luke, veri topladığı ve iletişim kurduğu profilleri Gece Yolu adı altında birleştirir ve bulgularını Henry'ye sunar. Daha önceki terör tehdidi uyarılarının ciddiye alınmamasından yakınan Henry'nin niyeti gerçekte farklıdır: Bu verileri ve çok zengin bir Arap prensinden aldığı fonu kullanarak, en büyük vahşeti ve yıkımı yaratabilecek teröristleri bulup, sanal bir yapısı olan ama somut hasarlar yaratan bir organizasyon kurmaktır. Ne var ki Jane adında bir İngiliz kadın bu olayı haber alınca, işler fena halde karışır.

"Temelde modern teknolojinin ve sosyoekonomik şartların, ideolojik amaçlar için nasıl imkânlar sunabileceğini işleyen etkileyici bir iyiler-kötüler savaşı senaryosu… Beklenmedik açılımlara götüren sırlar zinciri hoş bir etki ve sürükleyicilik yaratıyor. Kesinlikle okunacak kitaplar listesinin en başında olmalı. "
Goodreads.Com

"Abbott yine maceranın üstadı olduğunu kanıtlamış. Bu kitap sizi peşinden sürükleyecek!"
Observer

"Sırların iç içe geçtiği, akıl almaz bir maceraya davetlisiniz. Huzurlarınızda Jeff Abbott…"
Publishers Weekly

"Jeff Abbott bu hikâyeyle yeniden aklınıza kazınacak ve uzun süre çıkmayacak. Yine aynı aksiyon, gerilim ve maceranın uyum içinde okuyuculara sunulduğu Güven Bana' da karşınıza çıkan hiçbir karaktere kolay kolay güvenemeyeceksiniz..."
The New York TimesBENCE...

Aksiyon, macera, derin devlet işleri, terörist aşırıcı sivil gruplar. Luke Dantry bu maceranın başkahramanı. Ergenlik çağındayken uçak yolculuğuna uğurladığı babasının ölümü ile derinden sarsılmıştır. Üniversitede psikoloji bölümünü tercih etmiş ve tezini teröristlerin psikolojik yapısını anlamak üzere planlanmıştır. Bir gün üvey babasını yine bir uçak yolculuğu için uğurladıktan sonra dönüş yolculuğunda kaçırılmıştır. Ve çocukluğundan bugüne kadar yaşadığı hayatın içindeki sırlar tek tek açığa çıkmaya başlayacak ve 505 sayfalık bir uzun soluklu macerada bulacaksınız kendinizi. 
Daha önce okuduğum Panik adlı romanıyla aynı ayar kurguda yazılmış. Ama okuması keyifliydi. 👍 😉


KEYİFLİ OKUMALAR

0 Yorumlar