KİTAP KÜNYESİ

ADI : Olur Böyle Boktan Şeyler
YAZAR : Rick Springfield
YAYINEVİ : Parodi
ÇEVİREN: Özlem Özarpacı
BASIM TARİHİ : Ekim 2015
SAYFA SAYISI : 324
TÜRÜ : Kurgu

ARKA KAPAK

Hayatınızın en berbat günlerini yaşıyorsunuz. Tam olarak dibe vurmuş durumdasınız. Sonra aniden karşınıza bir telefon numarası çıkıyor. Arıyorsunuz. Telefonun diğer ucunda hiç tanımadığınız bir ses: Tanrı'nın sesi. Muhtemelen bunun bir şaka olduğunu düşünüyorsunuz. Ya da belki de delirdiğinizi. Fakat bu ne bir şaka ne de siz keçileri kaçırdınız. Sahi, o numarayı yeniden aramaya cesaret edebilir miydiniz?

"Konuşmamız gerek Tanrım. Aslında bunu çok daha önce yapmamız gerekirdi ama beni ciddiye almadığının farkındayım. Oradan nasıl göründüğü hakkında en ufak bir fikrim yok ama bilmeni isterim ki buradan bakıldığında işler pek de yolunda gitmiyor. Yani dünyayı diyorum. Farkında mısın bilmiyorum ama boka batmış durumdayız. Hey, sana söylüyorum, beni duyuyor musun? Ah hadi ama… Kontör tam da bitecek zamanı buldu. Hey Tanrım, bir dahaki sefere ben çaldırsam sen beni arar mısın?"

"İnanılmaz yaratıcı… Springfield âdeta şöyle diyor: Emniyet kemerlerinizi bağlayın ve uçuşa hazır olun."
-Kirkus Reviews-

"Büyüleyici, etkili, komik; bu kitap, en ilginç hikâyelerin hiç ama hiç beklenmedik yerlerden gelebileceğinin bir kanıtı."
-Booklist-


BENCE...

Esas kahramanımız Horatio -Bobby- diye de biliniyor. Kitapçıdan çaldığı bir kitabın içinde bulduğu telefon numarasını arayıp aralarında geçen garip konuşmayla başlıyor. Burada konuştuğu ise Tanrı!! İlk sayfalar sıkıcı geliyor hatta bırakmayı bile düşünüyorum.Daha sonra gittikçe ilginç bir hal alıyor. Şimdiki ve geçmiş zaman arasında gidip geliyor anlatımlar. Ama anlatımlar arası dağılmıyorsunuz, geçişler anlaşılır şekilde yazılmış. Teenageli yaşlarda ailesiyle olan hayatından kesitler var ve bunlardan çıkarılacak dersler. Evlenmesi, boşanması, kitapçıdan çaldığı Muhteşem Titreşim adlı kişisel gelişim kitabından edinen diğer iki kişiyle tesadüfi karşılaşmaları ve asıl kilit noktası burda başlıyor. Bu üçlünün neden ve hangi amaçla bir araya geldiği kitabın son 25 sayfasına saklanmış 😉 Her şey gayet normal ilerlerken bahsettiğim son sayfalar fantastik mi desem, distopya mı desem karar veremedim şaşırtıcı ve tahmin edilemez bir son olmuş açıkçası.
Tavsiye aralığım yarı yarıya. Okumasanız birşey kaybetmezsiniz, okursanız da değişik konusuyla akıllarda kalacak bir kitap olmuş. Her kitaptan öğreneceğimiz mutlaka birşeyler var
😍KEYİFLİ OKUMALAR0 Yorumlar