12.12.2016 TARİHİNDE MOİ SAHNEDE.....

Sunay Akın.... Başladı ve bitti.... Kesintisiz 2 saat.... Saldırı sonrası gösteriyi iptal etmediğini ifade etti, bilgiyi paylaşmak adına, ışığı taşımak adına... Fakat her gösteri sonu klasiği olan seyirciyle GÖRÇEK yapmadı bunu da şehitlere olan saygısından dolayı olduğunu ifade etti! Saygı duyarım. Fakat o ânı iki aydır beklemiştim 😊 sağlık olsun. Şehrinize gelirse mutlaka izleyin derim. Çok şey öğrenirsiniz.  
Gösterinin adının nereden geldiği seyir sırasında açıklığa kavuşuyor. Sunay Akın sanki kütüphane, ayaklı kütüphane, bilgi deposu, harddisk gibi. Anlatılanlar şu an beynimde yerleşiyor, sıraya sokuyorum onları. Bir ara düşündüm defteri kalemi çıkarayım not alayım diye 😄 harbi gülmeyin. Ama birçoğu kitaplarında mevcut okuyanlar gösteriyi de izlerse tam oturtur her şeyi. Ne yapacağız artık tüm kitaplarını alıp okuyup, araştırıp, yeni bilgilere de kendimiz ulaşacağız. Hem güldüren, hem öğreten, hem de düşündüren, kendini sorgulatan bir performanstı.
Hiç bitmesini istemediğim bir performans oldu. Sabaha kadar dinlerdim, gözümü kırpmadan. 

👉👉👉👉👉👉👉"Işığı karanlığa taşıyacaksın. Ben ışık değilim. O ışığı tutan elim."
.


DAVET 

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket, bizim

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak 
Ve ipek bir halıya benzeyen toprak,
Bu cehennem, bu cennet bizim

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
Yok edin insanın insana kulluğunu,
Bu dâvet bizim

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
Ve bir orman gibi kardeşçesine,
Bu hasret bizim....
.
.
. 👉👉👉👉👉👉 Geceleri uyuyamadığını söyledin Sunay hocam, kendini de sorumlu hissettiğini ve yaradana hesap veremeyeceğini... Hepimiz sorumluyuz hocam, uykular haram, gencecik bedenler açık dimağlar gitti.. Göz göre göre.... Buna bilgiyle, vicdanla, sevgiyle, güçle en önemlisi bu gücü bulacağımız damarlarımızdaki asil kan ile...... Dur ✋ diyelim artık 🙏
0 Yorumlar