Merhabalaaaaar ✋
Bugün sabah erkenden kalkıp oğlumu okula eşimi işe gönderdikten sonra 10 gün sürecek olan bu sene 4. sü düzenlenen CNR Expo Kitap fuarına gitmek üzere hazırlandım ve canım arkadaşım İnci ile buluşup fuara doğru yol aldık. Sanki ilk defa kitap fuarına katılacak kadar heyecanlıydım. Kitaplar beni her zaman heyecanlandırır. Bu heyecanımın hiç geçmemesi dileğiyle diyorum ve anlatıyoruuuuum :)Fuar yerine vardığımızda 15 dakika vardı açılışa ve oturup birer bardak çay içtik öncelikle. Ve okul servisleri gelmeye başlamıştı. O kadar güzel bir manzara ki öğretmenleriyle beraber bir sürü öğrenci , kitaplarla olan buluşmalarına ilk günü koşturmaktaydılar. 
Bu arada haftaiçi bu gruplar ağırlıklı olduğu için stand görevlileri bizi öğretmene benzetmiş olacaklar ki hocam, hocam diye hitap ettiler :)

İşte bu güzellikleri görmek herşeye değer. Standları atlamamak için belli bir sıralamayı takip edelim dedik ama bir süre sonra kendinizi kaybediyorsunuz :) Tabi  bu sene daha çok gideceğim için o kadar dert etmedim. Stand görevlileri çok ilgili ve güleryüzlü idiler en azından bana öyle denk geldi. Fiyatlar makuldu diyebilirim. Gitmeden önce ben almak istediğim kitapların listesini yapıp, fiyatları konusunda internetten araştırma yapmıştım. 
Kitapların genelinde etiket üzerinden % 20 den başlayan indirimler mevcut. 
Martı yayınları ve Koridor yayınlarının klasik kitaplarını biraz inceledim. Bez kapaklı her ikisi de. Tek fark Martı yayınları bez kapakların üzerine koruyucu kılıf olması açısından parlak ve canlı renklerle takılıp çıkarılabilen karton kapak yapmış. Altındaki bez kapağın renklerine baktığımda soluk olduğunu gördüm. Ama bir dahaki gidişimde her iki yayınevinden de mutlaka bu klasiklerden alacağım. Kütüphanemde çok şık duracaklar ;) Ve büyük keyifle okuyacağım. 
Mutlaka kendinize ve kitaplara zaman ayırın. 
Fuarı kesinlikle kaçırmayın 👍

8 Yorumlar

 1. Bu tür fuarlarda kitabevlerinde gözümüze çarpmayan güzel kitapları görme imkanı buluyoruz. Hem de daha ucuza.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimileri bir fark yok hatta daha pahalı diyorlar ama ben bu söylemlere katılmıyorum. Çok uygun aldığım kitaplar oldu. Fuarlara mutlaka gidilmeli.

   Sil
 2. Merhaba! :) Blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım. Sizide kendi bloguma beklerim :) www.nurundelidolublogu.tk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar hoşgeldiniz , çok mulu ettiniz , görüşmek üzere

   Sil
 3. İstanbul fuarlarına gelmeyi çok istiyorum da çocukların okulu yüzünden zor. Harika kitaplar almışsın, keyifle oku :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok Teşekkürler Nilüfercim. İnşaallah kısmet olur gelirsin beraber gezeriz

   Sil
 4. Fuar ve kitap alışverişi yazılarına bayılıyorum. Keşke neler aldığını detaylı yazsaydın. Merak ettim şimdi :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler bundan sonra öyle yapayım bu sefer aceleciliğime verin :) benim de en sevdiklerim alılşveriş paylaşımları arasında, haklısınız.

   Sil