KİTAP KÜNYESİ

ADI : BİR PORSİYON ÖYKÜ
YAZAR : ZEYNEP FİDAN
YAYINEVİ : KELİME YAYINLARI
BASIM TARİHİ : 2007
SAYFA SAYISI : 138
TÜRÜ : ANI-YEMEK


KİTAP KÜNYESİ

ADI : YEMEK TAHRİKLERİ
YAZAR : BENER ÖMÜR YILMAZER & EMRE SARAÇOĞLU
YAYINEVİ : KELİME YAYINLARI
BASIM TARİHİ : 2007
SAYFA SAYISI : 208
TÜRÜ : HOBİ-YEMEK


ARKA KAPAK 

BİR PORSİYON ÖYKÜ 

"Öyküler yemeğin üzerindeki sosa benzer. Bir evvelkini hatırlamadığımız, bir sonrakini hayal etmediğimiz yemekler, hep bir tadı eksik kalan sofra gibidir."
Zeynep Fidan ilk kitabı "Bir Porsiyon Öykü" ile, tadı hem yüreğimizde hem de damağımızda kalan anıları, öyküler ve kolay tariflerle yeniden yaşatıyor.
Yazar, çocukluk ve gençlik anılarını, yüreğimizin hüzünlü ve tebessümlü köşelerinden kimi zaman gözyaşları kimi zaman da gülücüklerle çıkarıyor.
Öyküleri okurken kâh yüz sene öncesinin İstanbul sokaklarında bir gezinti yapacak, kâh çocukluğunuzun kendinize has oyunları, oyuncakları ile anılarınızı tazeleyeceksiniz.
Kitabı bitirince de size düşen, öykülerdeki tarifleri uyguladıktan sonra sofranızda kendi "Bir Porsiyon Öykü"nüzü anlatmak olacak.BENCE...Şepşeker çok tatlı kitapçıklar bunlar ☺
Zeynep Fidan "Bir Porsiyon Öykü" adlı kitabında çocukluk anılarını mutlaka her öykünün sonunda kendisi için anlamı olan lezzetlerin tariflerine bırakmış 😋👌Aynı kuşaktan olmalıyız çünkü anlattığı her nostaljik öyküde kendi çocukluğumdan tatlar buldum, gülümseyerek okudum.

Fotoğraftada görüldüğü üzere ben de annemin sütlaçlarına bayılırdım 😋 O günleri yad edeyim dedim 👍 .TARİFE 👉👉👉👉http://www.hayeldamlasi.com/2017/01/sutlac.html linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz 😉😋


"Yemek Tahrikleri" adlı kitapta ise erkeğin kalbine giden yol 👉 midesinden geçer mottosuyla her burcun erkeğinin dikkatini çekecek yemekler tarifleriyle birlikte verilmiş. Yine burçlara göre dinlemekten hoşlanacakları 🎶 müzikler, baştan çıkaracak 😉 kokular v.s. İlgilenenlere duyurulur. Ama kaçta kaçı tutar bilemem 😄😄😄

KEYİFLİ OKUMALAR


0 Yorumlar