KİTAP KÜNYESİ

ADI : ASIL GERÇEK
YAZAR : DAVID BALDACCI
YAYINEVİ : MARTI YAYINLARI
ÇEVİREN: OZAN AYDIN
BASIM TARİHİ : 2011
SAYFA SAYISI : 578
TÜRÜ : POLİTİK MACERA ROMAN

ARKA KAPAK

Nicolas Creel kendisini bir göreve adamıştır. Şirketini dünyanın en büyük savunma şirketi haline getirmek istemektedir ve Creel, “algı yönetimi” aracılığıyla uluslararası anlaşmazlıkları manipüle edip şirketini daha da zenginleştirmeklenin peşindedir. Ancak tek amacı bu değildir; Creel’in aklında çok daha büyük bir plan vardır.

Sadece soyadı olan, benzersiz bir geçmişe sahip Shaw çok uluslu gizli bir istihbarat teşkilatında çalışmakta, dünyayı barış ve huzur içinde tutmak için ülkeden ülkeye gitmektedir.

Mesleğinin zirvesine yeniden çıkmanın yollarını arayan gazeteci Katie James isehayatının haberini yakalamış, tüm ulusların içine korku salan bir katliamın hayatta kalan tek mağduru ile röportaj yapma şansı bulmuştur.

Bu üçlünün yolları kesiştiğinde tüm gerçekler ortaya dökülecektir.

David Baldacci’nin kaleme aldığı ilk uluslararası polisiye romanındaki bu karakterler, dünyayı değiştirebilecek korkunç bir tehdit ile karşı karşıya geliyor.

Gittikçe büyüyen bir tehdit dünyayı etkisi altına alıyor.

Ordular savaş hazırlığında.

Ulusların çatışmaya girmek üzere olduğu bu zamanda gerçeği ortaya çıkarma mücadelesi, mücadelelerin en tehlikelisi olabilir…

“Hiç bitmeyen bir aksiyon, gölge hükümet ajansları ve yeni bir Soğuk Savaş yaratma çabası… Baldacci işlediği konuyu gittikçe artan bir hızla sunuyor.” - Washington Post

“Harika… Tempolu bir macera… Eğlenceli, sürükleyici, bağımlılık yaratıcı…”

- Tampa Tribune

“Baldacci size hiç tanımadığınız bir dünyanın kapılarını açıyor.”

Publishers Weekly

“Kemerlerinizi bağlayın, bu hız sizi savuracak!”

New York times 
BENCE...


Yazarın okuduğum ilk kitabı ama bana hitap etmedi maalesef. Geçen fuarda çok övdüler kitaplarını 3 tane almıştım umarım diğerleri de böyle değildir. Sıkı bir polisiye-gerilim macera bekliyordum. Gerilim dozu düşük, aksiyon sahneleri var ama ara ara serpiştirilmiş. Gittikçe artan, sizi yerinize mıhlayacak bir anlatım ve hikâyeye sahip değil. Daha çok derin devlet işleri, komplo teorileri, algı yönetimi ile koca dünya ülkelerinin birbirine nasıl düşman edilip, bu durumdan çıkacak sonuçlardan kimin nasıl yararlar sağlanacağı v.s. Politik siyasal tarafı ağır basıyordu. Diğer iki kitabını da sonraki zamanlarda okuyup tekrar sizlerle paylaşacağım ;)
KEYİFLİ OKUMALAR

0 Yorumlar