KİTAP KÜNYESİ

ADI : BERRİN
YAZAR : ERCAN AKARSU
YAYINEVİ : KANES YAYINLARI
BASIM TARİHİ : 2016
SAYFA SAYISI : 192
TÜRÜ : ROMAN 

ARKA KAPAK

Bir kadın!

Düşeyazdı...

Yarına dair kurduğu düşleri ilmek ilmek örerken, her nefes alışında geçmişiyle yüzleşmeye mecbur ediliyordu sanki. İnatla bütün hayal kapılarını zorladı Berrin. Olmadı.

Sonunda narin bedenini bilinçaltından hortlayan yaşanmışlıkların akışına bıraktı. Kendi kimliğine açtığı savaşta galip gelebilmek adına psikoloji eğitimi alırken, kalbiyle beyni arasındaki gelgitlere mağlup oldu.

Güçlü kadınlığının altındaki öfke, üstündeki insanlık, yaşamın karelerine takılı kalmış umut ve umutsuzluk... Yılmadı.

Berrin'in geçirdiği evrimi itinayla sergileyen yazar hiçbir mesaj kaygısı taşımıyor. Her şeyi özgün dokusunda irdelememiz manasına gelen doneler iliştiriyor zihinlere. Kadına dair bilinen paradokslarla bilinmeyen denklemleri izaha cesaret ediyor. Söz dilden ok gibi fırlamışsa, elbette ki mevcudiyetine ait hedefe er ya da geç ulaşır diyor.

“Erkeklerin de Allah'ın yarattığı kullar olduğunu düşünüp, onlara düşman olmak istemiyordum. Psikoloji bölümünü kazandığım gün toplumun bütün sorunlarını tek başıma çözebileceğimi, çözemesem bile zihnimdeki kargaşayı giderip, yapılan davranış bozukluklarının nedenlerini bulabileceğimi düşünmüştüm.”KİTAPTAN ALINTI

" O sana göre değildi. Onun hayatla yarım kalmış bir hesabı vardı; ta en başından beri kurguladığı bir senaryo... Bir türlü aradığı oyun kağıdını bulamamıştı. Sen maça, ben de sinek yedilisiydim evlat." dedi. 
(S:191)

BENCE...


Şubat ayının ikinci kitabı da bitti. Bu defa Ercan Akarsu'nun kaleme aldığı gerçek hayat izlerinin olduğu - ki en çok ilgimi çeken konulardan biridir - bir roman. Herşey hayattan, gerçek... Acı... Berrin başkahramanımız, psikoloji bölümünü bitirmiş öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve gelecek vaat etmektedir. Fakat geçmişte yaşadıkları peşini bırakmaz, adım adım içine yer etmiş, hayatı kendine zehir eden irini akıtmak istemektedir. Kadınlar çiçektir, çiçeklerin içinde de en güzeli GÜL 🌹 dür. İşte bu noktada yavaş yavaş solan bir gülün hikâyesi sizi bekliyor. Yüreğiniz burkulacak, belki boğazınız düğümlenecek ama iki erkeğin aşkı bile bu gülün solmasını önleyemeyecek. Betimlemeler, iç sesler sizi bekliyor. Anlatımı akıcı ve sade. Psikolojik alıntılar, teoriler okuyucuyu sıkmadan yer yer serpiştirilmiş. 
Tavsiye olunur gerçek hayat ve psikolojik romanseverler mutlaka okuyun 👍
.
KEYİFLİ OKUMALAR


0 Yorumlar