KİTAP KÜNYESİ

ADI : EYVALLAH
YAZAR :  HİKMET ANIL ÖZTEKİN
YAYINEVİ : YAKAMOZ YAYINEVİ
BASIM TARİHİ : 2016
SAYFA SAYISI : 226
TÜRÜ : DENEME

ARKA KAPAK

 Merhaba, ben Seyyah.
Herkesin bir gün çıkmak istediği ama çıkamadığı bir yolculuğun başından yazıyorum bunları. Ve herkesin içine atıp anlatamadığı o şeyleri yazdığım yolculuğuma davet ediyorum sizi.
Ve gidiyorum iyi insanların yaşadığına inandığım yerlere.
Gitmekle geçecek mi bilmiyorum ama sanki geçecekmiş gibi gidiyorum işte.
Kendinizi satırlarımın arasına bıraktığım boşluklarda hissedeceksiniz.
Ve okudukça beni kendiniz sanacaksınız. Sanki ben değil, siz gidiyor gibi hissedeceksiniz. Kim bilir belki de gelmesini beklediğiniz sevda, bu satırlarda sizi bekliyordur...KİTAPTAN ALINTI

Bazen her şeyin bitmemesi için bir süreliğine ara vermek lazım. Tamamen durmamak için arada duraklamak, mola vermek lazım. Dostluklar da böyle sevdalar da. Bazen sakinlik lazım. Biraz yavaşlamak. Biraz durmak. Tamamen ayrılmamak için bir süreliğine ayrılmak lazım. 

Yalnız kalmak lazım bazen. Sahi ne zaman kendimize bu ziyafeti yaşattık? Yalnızlığı? Sükuneti? Şöyle cidden sessiz kimsesiz bir ortamda en son ne zaman hayatı yaptıklarımı düşündüm, bilmiyorum. Ne zaman dinlemek de anlatmak da bana düştü, hatırlamıyorum.

( S:191)   

BENCE...

Yazarın ilk kitabını okuduysanız bilirsiniz. Sizlerle konuşur, sohbet eder gibi yazar. Derdini anlatır, deneyimlerini paylaşır öyle güzel yapar ki bunu dizeler de su gibi akıp gider kitap. Ne zaman başladığınızı ve bitirdiğinizi anlamazsınız. Aslında hepimizin sorunu aynı çözümleri farklı. Kendinizden parçalar, hisler bulacağınız garanti. Şu fani dünyada biz insanoğlu öyle dünyevi şeylere tutunmuşuz ki aslında bir hiç ve yok olduğumuzun farkında değiliz.  Bizi gerçekten sonsuza kadar kucaklayacak bir dünya için yaşamayı unutuyoruz. Çok geçmeden önlemimizi almak dileğiyle.... Okuyun ve okutun efendim. KEYİFLİ OKUMALAR

0 Yorumlar