Tadına doyum olmayan, bir başucu kitabını daha bitirmiş ve sizlerle kalben 💕💗💖paylaşıyorum.
İskender Pala farklı yorumuyla peygamber efendimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) in hayatını kaleme almış.
Bülbülün güle aşkı anlatılıyor. Şöyle ki kitap başından sonuna BÜLBÜL'ün ağzından aktarılıyor. Peygamber efendimize kitapta başından sonuna GÜLÜM hitabı ile yaklaşılıyor. İki farklı yazardan daha okumuştum EFENDİMİZİN hayatını. Daha önceki postlarda bulabilirsiniz o kitaplarla ilgili yorumlarımı. Burada ise anlatım daha masalsı bir tad ile verilmiş okuyucuya.  Akıcı bir dil ile sıkmadan, yormadan. Hiç kesintiye uğramadan dahi bir oturuşta okunup bitirilebilecek bir lezzette olmuş kitap . 

TANITIM BÜLTENİNDEN 
Selamlar ki, şeker dudaklıların vuslatı gibi içtendir, elbette onadır. Hasretler ki, âşıkların avazı kadar yanıktır, elbette onadır. Övgüler ki, özlem sözlerince füzûn ve arzular ki sevgililerin saçları misali uzun, ona, hep ona, hep onadır. O ki güldür, o ki sevgilidir, bütün mecburiyetler onadır. 

Çölde alevlerle küfürler kavururken insanlığı ve bir gün ortasında kızıl kayalara çarparken vahşetlerin tutuşturduğu dalga dalga nefesler, bir melek adını andı onun. Sözcükler henüz yetim, sevgiler hançer sokumlarına mahkûmdu. Goncalardan kan damlıyordu gülistanlara ve çırçır böceklerinin rüya aralığında cinayetler işleniyor; babalar kızlarını toprağa diri diri gömüyordu. Cinnet karargâhına dönen yüreklerde hep aynı boşluk vardı ve masum kelebekler çarmıha geriliyordu, yalnızca masum oldukları için...

Zaman öyle bir zaman, mekân öyle bir mekândı… Ebabiller kara yere kararken Ebrehe'nin fillerini, gonca ana rahminde yetim kalıverdi. Kâbe'nin duvarını bir kırlangıç kucaklamıştı oysa, çığlık çığlığa… Ardından bir şair kollarını açıp haykırmıştı:

"Yaklaşıyor yaklaşmakta olan!.. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan!.. Yaklaşıyor yaklaş…"
Avizesi cevzâ, ışığı dolunay idi gecenin... Yaklaşmakta olan, bir gül olup açtı ve yeminler edildi ömrüne. Gül açınca taşırdı insanlığın sevinç ırmaklarını ve dünya ilk kez dünya olduğunu hissetti. Bir bülbül gülün aşkına yanmış, yanmaktan kana boyanmıştı. Anlatıyordu:
Zamân o gül gibi gül görmedi zamân olalı
Gülün güzelliği dillerde dâsitân olalı Peygamber Efendimizin hayat hikâyesi… 
İskender Pala'nın güçlü kaleminden…KİTAP KÜNYESİ 

KİTABIN ADI: BÜLBÜLÜN KIRK ŞARKISI
YAZAR: İSKENDER PALA
YAYINEVİ: KAPI YAYINLARI
TÜRÜ: İSLAM DİZİSİ
SAYFA SAYISI: 590
BASKI YILI: 2016HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI 
KEYİFLİ OKUMALAR0 Yorumlar