KİTAP KONUSU

Pedina Gölü'nün kenarında alnından tek kurşunla öldürülmüş 18 yaşında zengin bir ailenin kızının cesedi bulunur. cinayetin soruşturmasının gizli tutulması gerekmektedir. Bu nedenle acemi bir komisere Zehra'ya soruşturmayı yürütme görevi verilir. Soruşturmanın gizli tutulmak istenmesinin ardındaki sır perdesi nedir? Soruşturmada şüpheliler arasındaki Güven ile komiser Zehra arasındaki ilişkinin boyutları nereye varacaktır. 


KİTAP YORUMU

Yazarın okuduğum ilk romanı. Okuyanların yorumlarından gördüğüm kadarıyla farklı bir konu ve kurgu seçmiş. Ne tam polisiye ne de tam romantik. İkisinin karışımı var diyelim. Ama AŞK tutkulu bir şekilde dahil oluyor kitaba ilerleyen bölümlerde. Bir cinayet soruşturmasının gün gün aktarımı yapılmış. Dili sade ve akıcı. Merak uyandıran, ilgiyi arttıran bir tempoyla yazılmış. Fakat bir yerden sonra polisiye yanı yerine aşk teması daha ağır basıyor. Soruşturmayı özellikle gizli yürüten Komiser Zehra tarafından şüpheliler arasında yer alan Güven'in soruşturmaya müdahil edilmesi bana etik gelmedi. Şehirli ve anadolu insanının hayatlarının farklılığı, yaşam standartlarının keskin bir şekilde ayrıldığı noktalar  roman boyunca yer yer yazar tarafından hissettiriliyor. Ama kurgu da olsa gerçek hayatın yansıması olmuyor mu zaten romanlar da. Sonu ise öyle bir bağlanmış ki ŞOK oluyorsunuz. Bu arada kitabın devamının geleceğini de kitabın sonunda müjdeliyor Mehtap Soyuduru Çiçek.
TANITIM BÜLTENİNDEN

Bir cinayet… Sabaha karşı bir gölün kenarında alnından vurularak öldürülmüş bir genç kızın ölümü ardındaki sır perdesi… Bu sır perdesini aralama görevini gizli bir soruşturma ile acemi bir polise veren, cinayeti örtbas etmek ister gibi görünen bir güruh… Ve bu ölümün sınırlarına girmiş, başka bir gizemli ölüm… Cinayetleri takip eden rakipsiz bir duygu; aşk. Aşkın adı Güven. İnanmak, sığınmak ve dokunmak isteyen bir kadın; Zehra. Bir daha güvenmek denen o şeyden korkarken, karanlık bakışların ardından gizemiyle rağbet görmüş, bambaşka bir dünyanın dev adamına tutkun bir Erkek Fatma’nın hayatı, bu soruşturma ile allak bullak olacak. Mizahın, gözyaşının, aksiyonun ve son ana kadar sizi diri tutacak merakın doludizgin yaşanacağı Pedina’yı bir solukta tüketmeye hazır mısınız?


KİTAP KÜNYESİ 

KİTABIN ADI: PEDİNA
YAZAR: MEHTAP SOYUDURU ÇİÇEK
YAYINEVİ: EFTALYA YAYINLARI

TÜRÜ: ROMAN
SAYFA SAYISI: 424
BASKI YILI: 2017
HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI
KEYİFLİ OKUMALAR

0 Yorumlar