Merhabalar Dostlar, 

Zorunlu bir ayrılık yaşadım :( Elimde olmayan sebeplerden bir hayli uzak kaldım . 
Özledim ama bu arada boş durmadım tabi :) Okudum, pişirdim, taşırdım, işledim, alışveriş yaptım :)

Mayıs ayında okuduğum kitapları fotoğraftada gördüğünüz üzere toplu paylaşıyorum fırsat buldukça ayrıntılı olarak yorum ve incelemeleri sizlerle paylaşacağım. Çünkü bu ayki kitaplara da yetişmem lazım :) Yavaş yavaş hepsi olur değil mi? Umarım bir yerlere gitmediniz. İlerleyen günlerde güzel bir ıslak kek tarifi de paylaşabilirim , ne dersiniz :)

Mayıs ayının ilk gününde Eylül kitabının incelemesini ayrıntılı yazmıştım. Aşağıdan yukarıya sırasıyla okuduklarım. 


EV KIZI EVREN 

Polisiye macera diyebileceğimiz türden bir kitap. Eğlenceli ve esprili bir dilde aktarılmış yazarı tarafından. Ben okurken çok eğlendim. Devam kitabı da çıktı Has Kız Hazal ne zaman kısmet olacak bakalım okumak. 


HÜZÜN YAĞMURLARI

Berrin ve Serdar benzer geçmişlere sahip yaralı iki insandır. Yağmurlu bir günde tesadüfen tanışıklıklarını kısa bir süre sonra evlilikle noktalarlar. Bir peri masalı yaşayacaklarını düşünürler fakat gerçekler yüzlerine tokat gibi savrulur. Aşklarını kurtarmak için tutkulu bir mücadeleye girerler. Başarabilecekler midir ❓ okuyun, görün, yaşayın derim ben. 😉💕

AYLARDAN AŞK

Sevgili Meral KIR aşkı o denli güzel anlatmış ki aşka aşık oldum resmen 💜😊 bu aralar hafif melankolik takılırken Yağız ve Tanem'in tutkulu ve sırlarla dolu aşkı iyi geldi bana 😉💕 Bir Eylül günü başlayan ve bir Eylül günü nihayetine varan her türlü duygu aktarımının nail olduğu, aile, arkadaş, dost, düşman ilişkilerinin de serpildiği, sonuna kadar büyük bir merakla kendini okutan bir roman. Dörtlemenin ilk kitabı. Seriyi tamamlamakta fayda var. Bu Sancaktar Ailesi bayağı bir geniş 😉
.
SİYAH NOTALAR

Kitap, acı ile başlayıp acı ile bitiyor. Bu kitapta umut yok, ümit etmek, hayaller yok... Geçmişin acıları var bugün yaşanan ve geleceğe dair görüntü yok. 
Adam ve Ginny ortak bir geçmişe sahiptir. Her ikisinde de bu kapanmaz yaraları açan aynı kişidir. Aynı acıları çekmektedirler. Tek bir farkla Ginny buna ilaveten Adam tarafından da suçlanmakta ve her ikisi de bir bedel ödemek zorundadırlar. Birbirlerini bunca severken ikisini nasıl bir bedel beklemektedir??? Evet baştan sona ACI var dedik. Son derece konu itibariyle real bir örgüye sahip olan kitapta duygu aktarımları, betimlemeler akıcı bir dille, okuyucuyu sıkmayan bir tonda verilmiş. Ve kitabın sonuna dek merak duygusuyla okumaya devam ediyorsunuz. Bana göre başarılı işlenen bir konu. Ana temayı söylememeyi tercih ediyorum çünkü o noktaya kitabın ortalarında dahil oluyorsunuz. 

AFFET

Emir başarılı bir işadımıdır, önüne geleni ezip geçmekten çekinmez, kazanmak, hırs ilk adıdır adeta. Yıllar sonra hayatına giren kardeşi Emre ile holdingte asistanı olarak çalışan ismine münhasır Melek onu değiştirecek midir? Nasıl bir yol onları beklemektedir. Elbette oldukça virajlı ve zor yollara gireceklerdir. Sonunda iyilik mi kötülük mü kazanacak. Hayatlarını etkileyen önemli sırlar neler? 💕💕 AFFETMEK sanıldığı kadar KOLAY mı yoksa ZOR mudur? 
Affedildiği zaman gerçekten hafiflik hisseder mi insan hayatında?
Dİl affetse bile KALP gerçekten AFFEDEBİLİR Mİ? 💕💕
Zor dostum zor, bu işin içinden çıkmak sanıldığı kadar kolay değil 😉

MİHMANDAR

Yine muhteşem bir şiir tadında İskender Pala kaleminden bir roman okuduk güzel bir fidan topluluğuyla. Yazarın kitaplarını yavaş sindire sindire okumak çok keyifli. Bu kitabında Türk İslâm tarihinde çok önemli bir yeri olan Eyüp Sultan'ın diğer adı ile Ebu Eyyüp el-Ensari'yi okuyoruz. Eyüp Sultan Hz.Muhammed'i Mekke'den Medine'ye göç ettiği zaman evinde ilk misafir eden kişidir ve Mihmandarlığını yapmıştır. Bu romanı okuduktan sonra Eyüp Sultan'ı ziyaret ettiğimde bambaşka duygular içinde olacağımı düşünüyorum. Kitabın her bir satırı olmasa da büyük bir kısmı hafızamda canlanacak. Bizanslılarla olan mücadele, Konstantiniyye kuşatmaları, mücadeleler, zor şartlar altında kazanılmaya çalışılan bir şehir. Tüm kitap boyunca Efendimizden hadislerle o kadar güzel taçlandırmış ki kitabı yazarımız 👍🙏😍  

KELEBEK BAHÇESİ

Kelebek Bahçesi düşünün. Ama bu bahçedeki kelebekler Bahçıvan tarafından yapay bir bahçede zorla tutulan genç kızlardan oluşmakta. Onları neden kaçırmakta, neler yaşamaktalar, nasıl bir son onları beklemekte ❓❓ Tüm bu cevaplar bu kitapta sizi bekliyor. Psikolojik-gerilim türünün en güzel örneklerinden. Karakterlerin psikolojik tahlilleri, durum analizleri, betimlemeler. Okuyucuyu sıkmadan, akıcı ve anlaşılır bir dille anlatılmış. Bir iki günlük zaman dilimini kapsıyor, şimdiki ve geçmiş zaman arasında gelip gidiyor. Maya, kelebeklerden birisidir ve sorgulama sırasındaki gel-gitleri, duygu durumları, mimikleri, okurken gözümün önünde canlandı adeta. Başından sonuna kadar merakla okuyacağınız bir kitap. Ve yine şunu görüyoruz. Çocuklukta yaşanan travmalar, sizin zayıf noktanızı bulduğu anda su yüzüne çıkıyor ve oldukça tehlikeli bir hal alıyor. .


AKŞAM GÜNEŞİ

Çapkın, dışarlık hayatı seven, zabit Nazmi Bey, kendisine musallat olan rahatsızlık sonucu adadaki evlerinde zevcesi Şükran hanımla hayatını idame ettirmeye başlar. Bir süre sonra yetim ve öksüz kalan zevcesinin yeğeni Jülide hayatlarına dahil olur. Ve onları neler bekler, neler olur derseniz buyrun okuyun efendim derim 😉👍💜haYELDAmlası kitaplığı
Keyifli Okumalar 

4 Yorumlar

 1. Bloguma istediğim sıklıkta yazamasam da takip ettiğim blogları okumak için her zaman buradayım :-) Islak kek tarifi çok iyi olur çünkü eşim çok sever.

  Daha sık yazman dileğiyle :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Şule hanım teşekkürler. Ben de sık yazamıyorum özelikle şu aralar meşguliyetler biraz fazla kafalar dolu v.s. ama en kısa zamanda eski tempomu yakalamak istiyorum :)

   Sil