KİTABIN KONUSU 

✔✔✔✔ Birbirlerinden habersiz olan Liz, Angela ve Carole'ın ortak noktaları aynı gün doğmuş olmaları. Aynı gece farklı yerlerde yapılan kutlamalar, dilenen üç farklı dilek... Hayatlarının ne zaman, nasıl kesiştiğini ve dileklerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini merak ediyorsanız ? Siz bir pembeseverseniz 💏💑 okuyun derim. Beklentinizi yükseklerde tutmadan 👍


YORUMUM

Umut etmenin, sabretmenin, inanmanın ve inandığınız şeylerin peşinden inatla gidip hayatınızı değiştirecek o şeylere sahip olmanın mutluluğu paha biçilemez. Romanın döngüsü bu şekildeydi. Evet bize bahşedilen yaşadığımız yaşayacaklarımızı kader diye adlandırabiliriz fakat küçük nüanslarla kendimiz için yaşanabilir kılmakta bizlere kalmıştır. Akıcı, düz bir anlatımı var, okunmayı kolay kılıyor. Zaman dilimi ise iki gün ve bir geceden ibaret. Ve en son durum, olay ve konuları toparlamak adına bir yıl sonrasında neler olduğunu okuyucuya sunarak merakını gideriyor yazar .


Tevafuk bu ayın başında ben de doğumgünümü 💜kutladım. Ama hiçbir dilek dilemedim. Çünkü yıllar dileklerimi değiştirmedi 😔 bu da demek oluyor ki henüz gerçekleşmediler 😕 Ama bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecekleri anlamına gelmiyor.

KİTAPTAN ALINTI

"Yaşlanmak mecburidir, büyümekse tercihe bağlı."

S:162ARKA KAPAK 

Dilekler, gökyüzünü aydınlatan yıldızlar gibidir...
Doğum günleri, umutla sarıldığımız dileklerin gerçekleşmesini umduğumuz özel günlerdir… Aynı gün doğup birbirlerinden habersiz olan Liz, Angela ve Carole tam da bu duygularla mumlarını üflerler. Bir dilekle her şeyin değişebileceğine inanmaktan yıllar önce vazgeçen bu üç kadın, son bir umutla dileklerine sımsıkı sarılırlar. Ve kader, hayatı, aşkı ve mutluluğu yeniden yaşamak isteyen bu üç kadının seslenişine duyarsız kalmaz...

"Güzel yazılmış modern bir aşk romanı olan Geceye Fısıldanan Dilekler, okuyanların kalbini ısıtacak birbirinden farklı üç hayatı tek kitapta birleştirmiş. Barbara Freety'nin keyifli anlatımıyla sizi saracak bu kitap kendinize vereceğiniz güzel bir hediye."
-Romance Junkies-

"Barbara Freety Geceye Fısıldanan Dilekler'le kahve tadında bir okuma sunuyor. Birbirinden habersiz üç kadının dileklere tutunan yaşamlarını okumak, özellikle kadınlar için muazzam bir deneyim olacak."
-Cupcake On Books-

"Bu kitabı okurken kendinizden ve tanıdıklarınızdan bir şeyler bulacağınız muhakkak. Geceye Fısıldanan Dilekler, âşık olmak, aile kurmak ve mutlu hatıralar yaratan anlar yaşamak üzerine yazılmış ilham veren bir roman."
-Romantic Times-
KİTAP KÜNYESİ 

KİTABIN ADI: GECEYE FISILDANAN DİLEKLER

YAZAR: BARBARA FREETHY
ÇEVİRMEN: LADEN İLDENİZ
YAYINEVİ: NOVELLA YAYINLARI
TÜRÜ: EDEBİYAT / ROMAN / İNGİLİZ EDEBİYATI 
SAYFA SAYISI: 208
BASKI YILI: 2014

2 Yorumlar

  1. Küçükken uçuk dileklerim olurdu. Ama zamanla dilek dilemeyi bıraktım doğum günlerimde. Ama bu yılki doğum günümde gerçekten isteyerek bir dilekte bulunmuştum. Aslında tek bir güne dileğim kabul olacak diye anlam da yüklememiştim ama umut işte. Gerçi hala kabul olmadı. Demek ki daha zamanı var gerçekleşmesi için diyorum. Umarım tüm dileklerimiz en hayırlı şekliyle gerçekleşir. Ayrıca kitabın kapağını ve iç rengini çok sevdim :)

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle her zaman derim hayırlıysa olsun her isteğimiz gerçekleşecek diye bir şey yok. İnsanız işte umut bizi ayakta tutan :) Benim de ennn bi sevdiğim renk MOR dur ;)

    YanıtlaSil