Türk polisiye romanlarının kraliçesi Ayşe Erbulak'ın Hafiye Karılar serisinin ikinci kitabını okudum bitti ;) Meral ve Zeynep'in iki cinayeti nasıl çözdüklerini ve bu arada yaşadıkları komik, trajik durumları ile birlikte şahit oluyoruz. Dizi yapılsa tutar bence , ne dersiniz? Gerilmeden, heyecanla , merakla , keyifli bir dedektiflik hikayesi okudum. Elbette sonunda serinin üçüncü kitabına da göz kırpıldı. Araya soğutmadan Eylül ayında okuyup onuda sizinle paylaşacağım.


Metin ve Sertaç birbirlerini severek evlenirler. Her ne kadar Sertaç'ın ailesi bu evliliklerine karşı çıksa da ... Kusursuz evlilikleri varmış gibi görünse de yıllar sonra bir fırtına kopar . Sevgi, tutku, aşk, cemaat, aldatma ve iki cinayet. Her ne kadar birbirleriyle bağlantısız gibi gözükse de hafiyelerimiz tereyağından kıl çeker gibi olayı aydınlatıyorlar.

Katil tahminlerin ötesinde biri çıkıyor çok ihtimal vermeyeceğiniz türden , sanırım burada yazar ters köşe yapmaya çalışmış gibi ama tahmin ediyorsunuz belli bir yerden sonra .

Benim en sevmediğim tekrarlara çok düşmesi oldu kitabın bütününde maalesef var. Okuduğum bir yeri bir daha okumak istemem açıkçası. 


Türün meraklılarına öneririm ;)


ARKA KAPAK

Bir cinayet...
Bir cinayet daha...
Acılı iki aile...
Başarılı bir haberci...
Özgür Kardeşler Cemaati hocası bir kadın...
Sevimli ve karısına âşık bir adam...
Medya sektöründe kariyer basamaklarını hırsla çıkarken dibe vuran genç bir kadın...


Kim, neden işliyor bu cinayetleri?

İlk romanı 'Çok Şekerli Ölüm'le büyük beğeni toplayan Ayşe Erbulak, serinin ikinci kitabı 'Limonî Ölüm'le bir kez daha polisiye seven okurlarıyla buluşuyor.

'Limonî Ölüm'ün sayfalarında yol alırken; bir yandan zekice işlenmiş cinayetleri çözmek için serinin ilginç ve renkli hafiyeleri Zeynep ve Meral'i merakla takip edecek, bir yandan çoğumuzun yabancısı olduğu dini cemaatler ve misyonerler dünyasının kapısını aralayacak, bir yandan da aşk ve ihanet üstüne aklınıza takılan sorulara cevap arayacaksınız.

Su gibi akan anlatımı, heyecanlı kurgusu ve satır aralarına sinmiş duygusallığıyla bir polisiye klasiği olmaya aday 'Limonî Ölüm'ün tadı damağınızda kalacak.
KİTAP KÜNYESİ

KİTABIN ADI:  LİMONİ ÖLÜM

YAZAR : AYŞE ERBULAK
YAYINEVİ: DESTEK YAYINLARI
TÜRÜ: POLİSİYE
SAYFA SAYISI: 416
BASKI YILI : 2012
haYELDAmlası kitaplığı

2 Yorumlar

 1. Okadar güzel anlatmışsın ki içimde merak uyandırdı:)
  Mutlaka okuyacagim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim , keyifli okumalar dilerim.
   Beklentini çok yüksek tutmazsan hayalkırıklığına uğramazsın. :)

   Sil