MERHABALAR 👋


Ağustos ayının ikinci kitabını da bitirmiş bulunmaktayım. Tarihi bir romandan sonra psikolojik gerilim iyi gider dedim . Limos Yayınları'ndan çıkan severek okuduğum kitaplarından oldu. Polisiyelerde kanlı bıçaklı, ortalığı kan revan gölüne döndüren hikayeleri nedense sevmiyorum. Zor okuyorum. Ama polisiye, macera, psikolojik, gerilim türündeki romanlar favorimdir.

YOLCU kitabını okurken taaaa yıllar önce ye gittim Ali Güven'den Yolcu adlı şarkıyı dinledim önce 😅 sonra kitabı okumaya başladım. YORUMUM


Kitap Tanya Pitts Dubois adlı kadının kocasını evde ölü bulmasıyla başlıyor. Ve ondan sonra kaçış , izini kaybettirme serüveni başlıyor. Sürekli kimlik değiştirmek zorunda kalıyor. Kimi zaman doğru kimi zaman yanlış insanlarla karşılaşıyor. Ve adını temize çıkartmak pahasına bir sürü eziyete katlanıyor ve hayatının en güzel 10 yılını bu uğurda veriyor. Neydi O'nu bu yola sürükleyen???? 
Gerçekte kimdi neden ve kimden kaçıyordu ???


Polisiye-macera türü meraklılarına kesinlikle öneririm. Gerilim düzeyi düşük ama macera düzeyi yüksek olan kitap merak duygusuyla bir çırpıda kendini okutacak cinsten. 
Bazı sahneleri okurken adeta yaşadım diyebilirim. Tasvir ve betimlemeler zaman zaman uzasa da yerinde olduklarından okurken sıkıcı bir etki yaratmıyor. 

En önemlisi bir kadının tüm bu zorluklarla tek başına mücadele edecek kadar güçlü olması. Kadın başkahramanın güçlü karakteri beni kendine hayran bıraktı. Ama yanlış ve hatalı davranışlarını tasvip etmiyorum tabi ki .KİTAPTAN ALINTI

"Saklambaç belki sadece bir oyun olabilir ama nasıl oynayacağını bilmen gereken bir oyundur. "


ARKA KAPAK


Eğer merak ediyorsanız, bunu ben yapmadım. Frank’in ölümüyle benim hiçbir alakam yoktu. Olay sırasında başka yerde olduğumu kanıtlayan bir şahidim yok, bu yüzden bu konuda sözüme güvenmek zorundasınız…
Tanya Dubois, eşini merdivenlerin altında yatar halde bırakmasından kırk sekiz saat sonra, kredi kartlarındaki nakit parayı çekti, saçlarını kahverengiye boyadı, telefondaki karanlık ve belirsiz bir sesten yeni bir isim talep etti ve kasabadan kaçtı. Ve bu ilk olmayacaktı. 
Bir kaçağın gözlerindeki tekinsiz bakışları tanıyan ve ona kalacak bir yer teklif eden kadın barmen Blue ile karşılaştı. Artık seçenekleri oldukça azalmış olan Tanya-ya da-artık-Amelia bu teklifi kabul etti. Böylece, gergin – ve tehlikeli – bir ortaklık doğmuş oldu. Günümüzde, fark edilmeden yaşamak neredeyse imkansız bir hale gelmiş olsa da, Amelia-ya da-artık-Debra ve Blue, bunu en azından deneyecek cesarete ve yeteneğe sahipti ve aslında, başka bir çareleri yoktu. Sek sek oynar gibi şehirden şehre kaçan Debra’nın asıl peşinde olan ise, çok karanlık bir sırdı… Debra, geçmişinden kaçmayı da başarabilecek miydi?
Kalbinizi durduracak kadar heyecanlı kaçışlar ve çapraşık hilelerle dolu olan YOLCU, hayatta kalma yolunda ilerlerken, kendinizi tanımlamak hakkında muhteşem bir psikolojik gerilim. Kesin olan bir şey var: bu yolculuk nefesinizi kesecek!

KİTAP KÜNYESİ 

KİTABIN ADI: YOLCU
YAZAR: LİSA LUTZ

YAYINEVİ: LİMOS YAYINLARI
TÜRÜ: POLİSİYE / PSİKOLOJİK / GERİLİM
SAYFA SAYISI: 348
BASKI YILI: 2017


HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI


KEYİFLİ OKUMALAR0 Yorumlar