Polisiye-roman denilince Agatha Christie'den sonra aklıma Harlan COBEN gelir. Benim için yabancı polisiye yazarlarda ikinci sıradadır. Okuduğum zaman kitaplarını konuya girene kadar detaylar önce sizi bulur. Konunun içine girdiğinizde o dakikadan sonra hikaye tırmanışa geçer ve aksiyon, macera, polisiye, iyi adamlar, kötüler birbirini kovalar veeeeee konuyu anladım dediğinizde neyin peşinde olduklarını düşündüğünüzde akıntı sizi alıııır başka yerlere gider. Birbirinden kopuk gibi görünen olaylar birbirine düğümleri çözüle çözüle öyle bir bağlanır ki şaşırır kalırsınız. 

Yine harika bir kurguyla yazılmış bir romanını okudum. masum eski bir arkadaşa yardım gibi görünen bir yolculuk öyle bir yollara sapar ki ne oldu , bitti derken bir bakmışsınız siz de kitaptaki karakterlerle adrenalin salgılıyorsunuz. 

Ve bugüne kadar hiç pişman olmadım Coben kitaplarından ;) Tavsiye ederim 👍👍

Artık her ayın ilk kitabı olarak Coben mi okusam 😏 Ne dersiniz 😉

ARKA KAPAK 

News Myron Bolitar, ihtiras dolu ilişkilerinin ardından Terese Collinsten haber almayalı yaklaşık on yıl olmuştu ve Paristen gelen telefon, Myronu tamamen savunmasız yakalamıştı. Terese, ortalardan kaybolmasının sebeplerini açık yüreklilikle kabul ediyordu: hamile kalmak ve hayatında yaşayabileceği en heyecanlı an olan çocuğunu ilk kucakladığı zamanı yaşamak istiyordu. Çocuğu doğduğunda başına gelecek o ölümcül kaza ise herşeyi elinden alıp götürecekti: evliliği, mutluluğu ve en önemlisi kızını.

 Eski kocasını öldüren bir şüphelinin Pariste olduğunu öğrendikten sonra, Teresenin yapacağı tek bir şey kalmıştır. Myron bu çağrıya cevap verir. Fakat sonradan ortaya çıkan bir delil bütün hikâyeyi alt üst etmeye yetecektir. Teresenin yıllardır gizlediği aile sırları ve kızının hâlâ hayatta olabilme ihtimali olduğu ortaya çıkacaktır. 

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve saldırganların kol gezdiği ülkede Myron ve Terese aynı zamanda yerel güvenlik güçlerinden, Interpol ve Mossaddan kaçmak zorundadırlar. Çok seri hareket etmeleri gereken ikili, bir yandan Teresenin uzun zamandır kayıp olan kızına ne olduğunu öğrenmeye çalışırken, bir yandan da gizli gizli hazırlanan global bir planın içinde kaybolup, çıkış yolu arayacaklardır.


KİTAP KÜNYESİ

KİTABIN ADI : KAYIP
ORİJİNAL ADI : LONG LOST
YAZAR : HARLAN COBEN
ÇEVİRMEN : ELİF SEZGİNCİ
YAYINEVİ : MARTI YAYINLARI
TÜRÜ : POLİSİYE-MACERA
SAYFA SAYISI : 416
BASKI YILI : 2012

haYELDAmlası kitaplığı
keyifli okumalar 

4 Yorumlar

 1. Orman kitabı ile tanıştım Coben ile sonra da vazgeçemedim. Bir-İki kitabı hariç hepsini okudum. Yeni kitabın ile keyifli yolculuklar canım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Nilüfercim. Bende de var da bir kitabını okumuştum. Sonra araya zaman girdi. Fuarlardan hep almışım bundan sonra karar verdim her ayın birinci günü bir tane Coben okuyup ay'a hızlı gireyim :)

   Sil
 2. Yıllar önce Star gazetesi çok satan kitaplar seti vermişti. Yazarın Asla Vazgeçme ve Oyunbazan kitaplarını okumuştum. Konuyu çok hatırlamıyorum ama sürükleyici kitaplardı. Kısa sürede bitirmiştim. Eğer denk gelirse gene okumak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asla Vazgeçme'yi ben de okudum. Daha okunacak 4 kitabı daha var. Aksiyon hiç düşmüyor seviyorum Coben'in kalemini. Tavsiye ederim. Zaten karar aldım her ay başı bir kitabını okuyacağım hızlı bir giriş oluyor :) ;)
   Kampanyayı kaçırdım desene hahaha

   Sil