4.ÜSKÜDAR SAHAF FESTİVALİ DÜN AÇILIŞINI YAPTI . 05 - 15 EKİM TARİHLERİ ARASINDA Üsküdar sahil tarafında, metro istasyonunun yanında kocaman bir çadırda sizleri bekliyor.


Sevgili kitap dostum Serpil ile kaç saat yürümüşüz hatırlamıyorum tek hatırladığım her standa uğradığımız ( ama fotoğraf çekme özürlü olduğum için ancak bu kadar kare çıktı ) ve oturduğumuzda yorgunluğumuzu anladığımız oldu. 
.
Sahaf festivali olduğundan tahmin edersiniz o bilindik kitap kokusundan ziyade yaşanmış sayfaların kokusunu, tozunu soluduk standlarda. Birbirimizi durdurabilene aşk olsun . Çok fazla kitap alışverişi yapmasam da o havayı teneffüs etmek beni kendime getirdi. 


Aldığım kitaplar aşağıda fotoda gösterdiğim üzere 3 kitap. 
Nora Roberts'ın pembe tarzı bir kitabını okumuştum ve kalemini beğenmiştim , polisiye yazdığını da öğrenince bu kalemini de denemek istedim. Bakalım polisiye maceraları nasıl👉👉MUTLU ÖLÜM Ama bu kitap 4 kitaptan oluşan serinin sonuncusuymuş. Aldıktan sonra öğrendim beğenirsem serinin geri kalanını da tamamlamayı düşünüyorum. 

MOMO arkadaşımın kızına hediye aldım. Ortaokulda bu dönem okuma kitapları arasında yer alıyordu.

Son olarak her ay dünya klasik ve nobel ödüllü kitaplar okuyoruz. DRİNA KÖPRÜSÜ de listedeki kitaplardan. Bulmuşken alayım dedim ;)

Hatırlıyor musunuz? Eski dergiler ,plaklar .... Anılar canlanıyor sahaf sokaklarında. Kaçırmayın derim, mutlaka bir fırsatını yaratın bir iki saatliğine de olsa gidin derim 💗😉
Festival alanında güzel bir sergi de sizi bekliyor olacak.👍


Üsküdar'a Kadıköy'den geçtim. Kadıköy Mephisto Kitabevi'ni dolaşırken Tudem Yayın Grubu'nun çıkardığı İYİKİTAP çocuk ve gençlere yönelik tavsiye kitapları içeren bir dergi. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın ve alın üstelik ücretsiz. 😊haYELDAmlası kitaplığı

4 Yorumlar

 1. Oralarda olsam gitmek isterdim.
  Sahaf festivali güzel olsa gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah bir gün kısmet olur sahaf festivaline yolunuz düşer. Bambaşka bir havası var

   Sil
 2. Ben de Taksim'dekine gitmiştim :)) Eve Dallas serisi bildiğim kadarıyla 5 kitaptan fazla, serinin bir kısmını okumuştum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 4 biliyordum % miymiş. Araştırayım , beğenmişmiydiniz? Aksiyon macera dozu iyi miydi?

   Sil