Uzakdoğu Felsefesine meraklı, araştıran, soruşturan, öğretileri hayata geçirmeye çalışanlar için kolay anlaşılabilir bir kitap olabilir belki ama ben sırf merakımdan aldım ve bana kavramlar çok karmaşık geldi. 

Feng Shui tanımından , hayatımıza olan tüm katkıları başlıklar altında yazar tarafından aslında anlaşılabilir anlatılmaya çalışılmış. Bu felsefenin anlaşılabilir tarafları olduğu kadar bana batıl inançmış gibi görünen tarafları da çok oldu. 

Eğer ilgi alanınıza giriyorsa alıp okuyun derim. Yaşadığımız çevreyi daha rahat hale getirmek için kitapta Feng Shui felsefesinin gereklerini yerine getirmek te çok kolay bir şeymiş gibi gözükmedi bana doğrusu. 

En iyisi yeni bir eve taşınırken en baştan bu felsefenin gereklerini yerine getirmek daha kolay olur kanaatindeyim. Diğer taraftan yerleşik bir haldeyken yapılması gereken değişiklikler bir hayli zorlayıcı olur diye düşünmekteyim. 

Yine meraktan onedio.com da yaşam enerjimizi ölçen bir test yaptım. Ev yaşamında ne, nasıl soruları ile aslında Feng Shui yöntemlerini sorgulatan bir test. Fotoğraftada görüldüğü üzere Çok Yüksek Bir Yaşam Enerjimin Olduğunu görmekteyim ;)

KİTAP KÜNYESİ
KİTABIN ADI: FENG SHUI
YAZAR: ZEYNEP AKÇAY
YAYINEVİ: MONA KİTAP
TÜRÜ: KİŞİSEL / ŞİFA
SAYFA SAYISI: 200
BASKI YILI: 2017HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI
KEYİFLİ OKUMALAR

0 Yorumlar