KİTAP YORUMUM :

➤➤➤Toprak ve Elif uzun yıllardır birlikte ve iki yıllık evliyken erkeğin ayrılmak istemesi sebebiyle kadının hayatı alt üst olur. İşte bu andan itibaren hayatın altının üstünden iyi mi kötü mü olacağını gösteren bir süreç başlayacaktır. Hikâyeye başka kadın ve erkekler de dahil olur elbette .

➤➤➤Hikaye, kurgu, anlatım biçimi ve dili o denli okuyucuyu eline alıyor ki kitap bitmeden kalkmak istemeyeceksiniz ve okurken bir yandan belki kendinizi ya da çok sevdiğiniz başkalarını görmüş kadar olacaksınız .

➤➤➤Ve bazı şeyleri sorgulamadan geçemeyeceksiniz. 

➨Herkes ikinci bir şansı hak eder mi?

Sevginin sınırları nedir, AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ?

Birisini çok seversin, hatanı anlarsın ve mutsuz olacağını bile bile ONUN sana dönmesi için yapacaklarına VİCDANIN elverir mi?

Sabır, 💗💕Sevgi , Güven, Azim, Merhamet, Vicdan, Sadakat, Erdemli olma bunlardan birkaçı hayatımızda olduğu zaman diğerleri domino etkisi gösterip gelecektir ve İNANIN 👉kötülük 😈insanı hiçbir yere götürmüyor tıpkı bir girdap gibi içine çekip YOK EDİYOR 💭💭

⬌⬌Bir KADINI güzelleştiren de çirkinleştiren de ERKEK tir ...

Aşk romanlarını okumayı seviyorsanız, kurgu, dil, anlatım ve duyguyu tamamen okuyucuya geçirmesi yönünden ben başarılı buldum 👍KİTAPTAN ALINTI : 

💜Bilmezdim bir daha bir daha seveceğimi 
🍁💜💜Yine öğrettin bana sevmeyi
💜Yeniden doğdum senle öğrendim yürümeyi
💜Ne olur BIRAKMA ELLERİMİ 
ARKA KAPAK:

“Koltukta oturmuş, biraz önce sevdiğim adamın söylediği kelimeleri doğru anlayıp anlamadığımı düşünüyordum. Karşımda gözünü kırpmadan bana bakıyordu. O gözlerde hiçbir duygu yakalayamadım. Biraz acıma vardı belki ama sevgi hiç yoktu.  Bu bir rüya olmalıydı. Evet, biraz sonra uyanacak ve oh çok şükür rüyaymış diyecektim. Çünkü bu, rüyadan başka bir şey olamazdı. Böyle şeyler ancak rüyalarımızda başımıza gelebilirdi. Gerçek hayatta bunun olması mümkün değildi. Üstelik biz daha yeni evliydik. İki yıllık evlilik yeni sayılırdı, değil mi?”

Romanlarda okudukları mutlu sonlara, kendi hikâyesinde yer olmadığını anladıklarında henüz iki yıllık evliydi Toprak ile Elif; Toprak şimdiyse, gitmek istiyordu. Elif’i ardında bırakıp giderken gerçekten mutlu olabilecek miydi, bilmiyordu. Bildiği tek şey, artık Elif ile de mutlu olamadığıydı.

Elif, birlikte büyüdüğü ilk aşkı ile evlenip mutluluğu yakaladığına inanarak yanılmış mıydı? Toprak'ın gitmesiyle ailesini, işini, arkadaşlarını bırakarak hiç bilmediği başka bir şehirde onu unutmaya çalışacaktı. Bırakılan elleri bir başkası tarafından tutulduğunda gerçek aşkı bulacak, hayatına giren yeni Toprak ile ilkinin acılarını silebilecek miydi? Yoksa ilki gibi, o da bir yanılgı mı olacaktı?

Bırakma Ellerimi; umudun, güvenin ve yeniden sevmenin hikâyesi…

YAZARI: AYŞEGÜL ÇİÇEKOĞLU

YAYINEVİ: MÜPTELA YAYINLARI

TÜRÜ: AŞK ROMANI

SAYFA SAYISI: 528

BASKI YILI: 2017
HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI

0 Yorumlar