💗Sevgili yazarımız kalemini konuşturmuş gene. Kurgu, diyaloglar, olayların birbirine bağlanış şekilleri, duygu betimlemeleri.... kendinizi hikâyenin bir kahramanı gibi hissediyorsunuz. 

➤➤Ömer ve Balım'ın hikâyesi bu. Ömer'in balgözlüsünün .... Birbirini tanımayan iki gencin zorla biraraya getirilmesiyle başlıyor . Her ikisi de geçmişte birçok yaralar almış olan tabiri caizse ➨➨ felekten sillesini yemiş iki insanın, tüm bunlarla baş edebilmek için BEN iken BİZ olmasını , soluksuz , kâh kızıp ,kâh öfkelenerek bazen sitem ederek, bazen de empati yaparak, içinde bulundukları şartları da düşünerek anlamaya çalışıyorsunuz. Yaşadığımızz hayatlar hepimizin içinde bulunduğumuz sınavlarımız belki. En kötü durumlarda bile en iyisi olacakmış gibi düşünüp ona göre hareket etmeliyiz. Hata herkes yapar önemli olan bunlardan ders alıp tekrar etmemektir sevgili dostlar. 

⏩Ben de eşime balgözlüm diye hitap ettiğim için o kelimenin geçtiği yerleri okurken bir tebessümdür alırdı beni 😉😊💗

➤➤Benim her zaman söylediğim bir şey vardır,bunu tam da kitapta bulmak tevafuk oldu🔻🔻

#Kitaptanalinti "Ne yaparsan karşılığını bu dünyada görüyorsun, iyiliği de kötülüğü de yaradanım öteki tarafa bırakmıyor."


İŞTE İLÂHİ ADALET....

ARKA KAPAK 


Geçmişi, nedenini hatırlayamadığı bir kimsesizlikle şekillenen Ömer, yıllarca uzaklaştırıldığı eve çağırıldığında kendini nikâh masasında bulur. Ama genç adamın ne burada kalmaya ne de çocuk yaştaki karısıyla evliliğe devam etmeye niyeti vardır. Balım, annesinin ölümünden sonra kendini zorla, hiç tanımadığı bir adamla evlendirilirken bulur. Genç kız, bundan sonra onu kolay bir hayatın beklemediğini biliyordur. Tıpkı onu bu konakta, daha bir günlük evliyken bırakıp giden kocasını kolay kolay affetmeyeceğini bildiği gibi. Hiç beklemedikleri anda yolları kesişen bu iki yabancı, birbirlerinin hayatına mucizeleri konuk edeceklerinden habersiz, hayatın onlar için planladıklarını yaşayacaklardır. Ömer ve ailesi, Balım'ın hayatlarına dâhil olmasıyla geçmişleriyle yüzleşip yeniden aile olmaya çalışırken, Balım da onlarla bir aile olmayı öğrenecek. Benim Hayatım, yaşanmamış yılların sevgiyle telafisinin hikâyesi. "Ömer kapıda dikilen kıza öylece bakakalmıştı, ilk başta onu tanımamıştı bile ama sonra onun Balım olduğunu anladı. Bunun için kızın gözlerine bakması yetmişti. O bal rengi gözler aklından hiç çıkmamıştı. Ama bu kız nasıl o olabilirdi? Yolda görse tanımazdı. Kendine güvenen o duruşu ne zaman kazanmıştı? Üstelik ne zaman bu kadar güzelleşmişti?"


KİTAP KÜNYESİ 

KİTAP ADI: BENİM HAYATIM
YAZAR : AYŞEGÜL ÇİÇEKOĞLU
YAYINEVİ: MÜPTELA YAYINLARI
SAYFA SAYISI: 584
BASKI YILI : 2017

HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI
4 Yorumlar

 1. Güzel bir kitaba benziyor. Takasta yakalarsam okurum :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilginç bir hikayesi var, akıcı. Nerden takas yapıyorsun ?

   Sil
  2. Ukitap diye bir site var. Oraya üye oldum. Takas yapabiliyorsun veya 2.el kitap alabiliyorsun. Tavsiye ederim.

   Sil
  3. Hemennnn bakıyorum canım, çok sağol

   Sil