Merhabaaaa yine güzel bir kutuyla geldim karşınıza :) Daha önce bir kutu paylaşmıştım Eylül ayı kutusunu ve çok sevmiştim. Ayrıntı için ➤➤http://www.hayeldamlasi.com/2017/09/birkutukitapcom-kutu-kutu-mutluluklar.html linkini tıklayarak okuyabilirsiniz. Hatta bu yazımda başka kutulardan da bahsetmiştim. Ama kararımı https://www.birkutukitap.com/ dan yana kullandım bu sefer tek ay değil 6 ay abonelik yaptırdım. Bu da demektir ki her ay 3 kitabım garanti 😂 Şimdiden heyecanlıyım. Her kitap kargosunda olduğu gibi. 

Fotoğrafta görüyorsunuz 3 kitap, 2 adet ayraç, özlü sözlerin ve yazarların fotoğraf veya illüstrasyonlarının olduğu, en sağda her kutudan ayrı bir mottonun çıktığı sticker, harika bir kartpostal, en öndeki broşürde kitap lugatı dedikleri kitap içeriği anlatan kısa açıklamalar ve özlü sözler size hitaben yazılmış. 

Haftasonu cumartesi günü elime geçti bu güzellikler ama sizlerle daha yeni paylaşabiliyorum. Bu kutu aboneliğinde kutu içerikleri yayınlanıyor , yani elinize geçmeden haberiniz oluyor o ay hangi kitaplar elinize geçecek diye , çok güzel ve değerli , az bilinen kitaplar seçildiği için gönül rahatlığıyla uzun süreli abonelik yaptırdım. Elinizde olan bir kitaptan gelirse ne yapacaksın ??? peki dediğinizi duyar gibiyim. E o zaman hediye ederim, bir başka kitapseveri mutlu ederim. 


Kitaplara gelince;

PAULO COELHO kitabı ⏩⏩⏩ PORTOBELLO CADISI ; 


Yazarın ben de 8 adet kitabı olmasına rağmen bu kitabı yoktu. Tevafuk oldu , iyi de oldu. 

Onu yakından tanıyan, belki de hiç tanımayan dostlarının ağzından Kim olduğumuzdan emin olmasak da, kendimize karşı her zaman içten olma cesaretini nasıl ediniriz? 
Paulo Coelho, güzide romanı Portobello Cadısı'nda bu sorunun yanıtını alıyor. Portobello Cadısı, Athena adlı gizemli bir kadının öyküsünü, onu çok iyi tanıyam - ya da hiç tanımayan- yakınlarının ağzından anlatıyor.
JAMES JOYCE kitabı ⏩⏩⏩  DUBLİNLİLER ;


Joyce ilk önemli yapıtı olan Dublinliler’i kaleme almaya başladığında henüz yirmi iki yaşındaydı. Kentin yoksullarının canlı bir portresini sunması ve onların “kaba saba” dillerini kendi edebiyatının ögelerinden biri haline getirmesi kitabı yayımlatmasını geciktirse de, 1914’ten itibaren Dublin artık eski Dublin olmaktan çıkmıştı. Bozguna uğramış yaşamların gözünü budaktan sakınmayan bir gerçekçilikle kaleme alınışı ve toplumsal çöküş, cinsel arzu, istismar, yozlaşma gibi konuların dile getirilmesi Joyce’un insanlık durumunu emsalsiz bir gözlemle aktarmasını sağlıyordu. Dublinliler’in ilk defa yayımlanışının 100. yılında Merve Tokmakçıoğlu'nun Türkçe çevirisiyle Aylak Adam'da yeniden hayat bulan bu eseri sizlere sunmaktan onur duyuyoruz.HAYDAR ERGÜLEN şiir kitabı ⏩⏩⏩ SEN GÜNEŞ KOKUYORSUN DAHA ! ;İnsan Kısadır
Babaannem derdi ki: İnsan kısadır oğlum
ve bilmezden gelir kısalığını, bilseydi
yarışmazdı yollarla, göğe evler yükseltmezdi,
Nazlı babaannem sözü de uzatmazdı ısrarı da
az söyler, usul söyler, pir söylerdi bir de
adamın kötüsünü piyade, sözün fazlasını şiir
yaparlar derdi, piyade olduğumu da gördü şiir yazdığımı da,
küçücük bir büyükanneydi, onu yitirince anladım
kısacıkmış her şey, insan kısaymış ağaçtan, ikindiden,
elmadan, güneşten, kardan, yağmurdan,
gölgemiz bile bizden uzunmuş, ya çocukluk,
o da rüyasından kısaymış meğer, sanki altı kardeş
nöbetleşe rüya görsek hepimizden bir çocukluk belki
çıkarmış, “bu dünya bir pencere” türküsünü söylerdi de
anlamazdık, bu dünyaya alıştık, şimdi zor geliyor
dünyadan gitmek, bazen rüyama geliyor, kısacık
kalıyor, bir gülümseme kadar, “çok uzatma” diyor
“şiiri, kimse anlamaz ve ömrün de uzamaz bundan,”
insan yanlışlarıyla büyür, aşkı uzun boylu sanırdım
anladım ama, ne zaman, harflerinden de kısaymış aşk,
bazen yazıncaya kadar geçiyor, bazen zaman alıyor
aşkı içimizdeki ormandan kurtarmak, aşk kısa, şiir uzun,
sözgelimi bir ağaç kaybolsa da orman yine orman,
ya bir harfli kaybolsa, zaten kaç harf ki insan?

DARISI KALAN AYLARA EFENİM ; OCAK AYINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE 🙋HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI2 Yorumlar

  1. Bu hediye kutuları içinde en güzel içeriğe sahip olanlardan biri Bir Kutu Kitap. İsmiyle bile insanı mutlu ediyor. Umarım hepsini severek okursun :-)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle öyle. Daha önceki yazılarımda geniş yer vermiştim. Onların içerikleri tatmin edici değil. Tek isteğimiz kitap zati :)

      Sil