Gidenler Gelir Mi?

İkilemde kalmak..Nasıl bir duygudur tattınız mı hīç ? Cevabınız hayır ise amannn diyeyim 👉 böyle bir durumda Rabbim kimseyi koymasın. Çok Güzel Tükendik. Önce ismi etkiledi beni, hikâyeyi okuduğumda ise yanılmadığımı anladım. 
Genzinizi yakar ya denizin tuzu işte öyle yaktı beni. Kim bilir ? Belki de bu sizin hikayeniz.


Kazım - Arzelya - Ali'nin hikâyesi bu , evet AŞK 💕var ama ondan daha ötesi de var. Uçsuz bucaksız kıyılarda kaybolmak isteyeceğiniz. Aşk konusunda ketum bir yapım var ama bu hikâyeye duyarsız kalamadım ve okurken son satırları ,gözyaşlarım sözleşmişçesine yanaklarımdan usulca kendilerini o uçurumdan aşağıya bıraktılar...


Gerisini varın siz düşünün.... 


Ve kitabı ilk elime aldığımda döküldü satırlar kalpten, dile  İŞŞŞTE BİZ O GÜN TÜKENECEĞİZ...


Gelin olmuş gidiyorsun, bana Veda ediyorsun......ARKA KAPAK :

Vicdanımın en orta yeri acıyor.   Size de arada bir olur mu böyle? “Acaba” diyorum; bu ince çizgide nefes aldınız mı hiç? Ben çoktandır alıyorum, şimdi bile…
Üst üste hem de bin kere tekrar ederek ve katlayarak çoğaltıyorum içimdeki sancıyı.
Burası bir uçurum kenarı… Metrelerce yukarıdan aşağı doğru bomboş gözlerle bakılan bir yer. Ne kadar da özgürlük kokuyor ah! Sonrasında kanatlarım varmış gibi bir hisse kapılıyorum.  Tadına bakmak için sabırsızlanıyorum aslında. “Ölmek nasıl bir şey?” diye tekrarlıyorum içimden.  Dedikleri kadar jilet kesiği gibi kesiyor mu acıları? Mesela, ne kadar bir şiddetten sonra hafifler insan? Biliyor musunuz?
Biliyorsanız söyleyin.
Bir insanın, en doruktaki bir acıda bile duyarsız kalabilir mi kalbi? Azı, çoğu, ölçüsü nedir?

"Acı" diyorum, acı hani?
Yaktığı yerden bir cerahat gibi akıp gider mi ya da hiç gitmez mi? Merak ediyorum sahiden. Şimdi, hangi inanç geri çevirecek içimdeki intihar isteğini? Nasıl bir umut erteleyebilir ecele beni?  Beni kandıracak bir söz var mıdır bu dakikadan sonra ve hala? Varsa söyleyin.
Gelecekse beklerim.
Ama kandırmayın beni.
KİTAP KÜNYESİ :
KİTABIN ADI: ÇOK GÜZEL TÜKENDİK

YAZARI: HİRAİ ZERDÜŞYAYINEVİ: KANES YAYINLARI
TÜRÜ: ROMAN
SAYFA SAYISI: 210

BASKI YILI: 2017HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI


0 Yorumlar