Heyecanla beklediğim Ocak kutusu kitaplarım https://www.birkutukitap.com/ dan geldi dün. 
Yine çok değerli seçkilerden oluşuyor kitaplar , bir kartpostal ve ayraçlar da unutulmamış. Çok değişik bir paketleme sistemleri var ve kitaplar sıfır hasar ile geliyor. İyi ki varsın BirKutuKitap 🙋

Hemen sizi bekletmeden kitaplarla ilgili kısa tanıtım yazılarını aşağıda veriyorum. Siz daha kutuya abone olmadınız mı 😉
FREUD ➨➨ STEFAN ZWEIG ➨➨ ZEPLİN KİTAP

Zweig, Mutluluğun Mimarı’nda, Freud’un öğrencilik yıllarından başlayarak önce bütün Avrupa’da daha sonra ise tüm dünyada geniş yankı uyandıran çalışmalarının izini sürüyor. Freud öncesi Avrupa’nın âdeta fotoğrafını çekerek ruhsal yönden “hasta bir Avrupa” portresi ortaya koyuyor ve Freud’un, “devrim” olarak nitelediği çalışmalarıyla bu hasta ruhları özgürleştiğini savunuyor. Zweig, Freud’un çıkış noktasına dikkat çekerken bir yandan da bu genç hekimin bilinçdışı dünya, rüyaların yorumu, psikanaliz ve cinsellikle ilgili çalışmalarının yarattığı etkiyi inceliyor. Mutluluğun Mimarı iki büyük ismi tek kitapta buluşturan ve roman tadında okunan eşsiz bir kitap…

NERUDA'NIN POSTACISI ➨➨ ANTONIA SKARMETA ➨➨ KIRMIZIKEDİ YAYINLARI

Yirmi beş dile çevrilen Neruda’nın Postacısı’nda olaylar, 1969 yılında Şili kıyılarındaki küçük Isla Negra kasabasında geçer. Köyün postacısı genç Mario’nun mektup götürdüğü tek bir kişi vardır: Kasabada sürgünde olan Şilili ünlü şair Pablo Neruda. Mario hayran olduğu şairle konuşmak, ona kitabını imzalatmak için çareler arar, sonunda aralarında bir dostluk başlar. Basit insanların yaşadığı küçük kasabada, Nobel Edebiyat Ödülü kazanmayı bekleyen Neruda, devlet başkanlığına aday gösterilir, ancak Salvador Allende seçilince şair Paris’e büyükelçi olarak atanır. Mario ise ilk aşkını yaşadığı Beatriz’e kavuşmak için çırpınmaktadır. Neruda Paris’teyken genç Mario’dan alışılmadık bir yardım ister.

Bir kısmı gerçek olan renkli karakterleriyle, General Pinochet darbesi öncesindeki Şili’yle unutulmaz bir filme de dönüşen bu küçük roman, şiirsel dili yanında hem eğlenceli hem tutkulu anlatımıyla Skármeta’yı çağdaş Latin Amerika edebiyatının önde gelen temsilcileri arasına sokmuştur.


TESLA'NIN KUTUSU ➨➨ SAMANTHA HUNT ➨➨ APRİL YAYINCILIK


Samantha Hunt'un romanı Tesla'nın Kutusu, tüm çabalara rağmen unutturulamayan bir dâhiyi anlatıyor. Ölümüne yakın Tesla şöyle diyor: "Bırakın gelecek gerçeği ortaya çıkarsın ve herkesin değerini göstersin. Şimdiki zaman onlara ait; üzerinde çalıştığım gelecek ise, tamamen benim." Gelecek geldi, şimdi Tesla'yı en baştan tanımanın zamanı. Samantha Hunt bir yandan olasılıkla insanlık tarihinin en büyük dehasının akıl almaz hayatını aktarırken bir yandan da yarattığı edebiyat festivaliyle geleceğin en önemli yazarlarından biri olacağının müjdesini veriyor.


HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI

10 Yorumlar

 1. Elimde çok fazla kitap olduğundan üye olmadığım ama deli gibi de canımın gittiği site. Yakında sanırım dayanamayıp üye olacağım. Keyifli Okumalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de var ama maalesef ben de o dayanamayanlardanım. Birçok bu tip siteyle karşılaştırdım daha önceki postlarımda vardır yazılarım, ama birkutukitap hem hepsinden hesaplı hem de kitap açısından doyurucu :)

   Sil
 2. Çok güzel kitaplar gelmiş, yorumlarını bekliyorum .Bende bir ara bu siteyi denemeyi istiyorum .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle bir kere geçtiğimiz Eylül ayında aldım tek kutu ve çok beğendim geçtiğimiz ay 6 aylık abonelik yaptırdım :)

   Sil
 3. Neruda’nın Postacısı'nı ben de merak ediyorum. İyi okumalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, önceliği vereyim o zaman ;)

   Sil
 4. Ne güzel bir sistemmi, hemen inceleyeyim. Keyifli okumalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ben memnun kaldım. Umarım siz de beğenirsiniz.

   Sil
 5. Bu ayın kitapları çok ilgi çekici. Tesla'nın hayatını çok merak ediyorum. Freud'u Zweig'den okumak çok ilginç olacaktır. Kitap yorumlarını merakla bekliyorum. İyi okumalar :-)

  YanıtlaSil