Evveet kalabalık şahane bir grupla bir Ayşegül Çiçekoğlu okuma fidanını daha bitirdik. Bu ne ola ki derseniz, tekrar hatırlatayım efenim, instagram @hayeldamlasi da her ay birkaç farklı bir grubumuz var ve o ay okunacak kitapları seçip, tarih belirleyip aynı zamanlarda okuyup, paylaşıyor, tartışıyor, istişare ediyoruz. Buradan birkaç kişiyi instagram hesaplarında da keşfettim oradan da takip ediyorum. Gözden kaçırdıklarım varsa lütfen yorum kısmına ig adlarınızı yazın hemen takibe başlayayım ;) Önemli olan her alanda birbirimizi desteklemek değil mi sevgili dostlar. Hem eğlenerek, hem öğrenerek, hem konuşarak :)

Kitaba gelecek olursak ➨➨

Her seferinde karmaşık duygularla okuyorum yazarın kitaplarını. Tam umutsuzluğa kapıldığım anlarda, çölde bir yudum su bulmuş gibi oluyorum. 

Ege ailesini ve hayatını yok eden , dipsiz bir kuyuya saplanmasına sebep olduğunu bildiği, babasının eski ortağından İNTİKAM almak için tam 22 yıl beklemiştir. Her şey tıkır tıkır işlerken, tam da bu anda AşK kapısını çalmışken kim galip gelecektir 😉

Kurgusu zekice, duygu aktarımları yoğun, betimlemeler şahane. Her romanda bir şeyler beni etkiler. Gitmek istediğim yerler, okumak istediğim kitaplar, izlemek istediğim film, dinlemek istediğim müzik, denemek istediğim yemek v.s. by liste uzaaar gider. 


Bu kitaptaki etkilendiklerim ise gelecek sezonki tatil rotamı belirledi. İstikamet ASSOS ➦ VEE VE veee Yasemin Çiçeğinin kokusu adeta burnumda tūttū 💕Īlk iş ise  kokusu alınacak 😉 VE  mevsiminde saksıya dikilecek 😊😄

Bana göre tek olumsuz tarafı, bazı diyaloglarda tekrara düşülmesi. Çünkü Hem EGE hem ASLI ikisinin gözünden aktarılıyor hikaye bölümlerde. O nedenle bazı ortak yerler her ikisinin anlatımında da geçiyor. Beni sıkıntıya sokan bu durum oldu fakat kitabın bütününü düşündüğümde okurken sekte vurmuyor.
.

ARKA KAPAK İçinde intikamdan başka bir duygu yeşermeyen, yirmi iki yıl boyunca acısını intikamla sarmış, alacağı intikamın hayaliyle büyümüş, yüzü ve ruhu yaralı bir adam ve intikamın ateş hattında kaldığından habersiz, o yaralı ruha âşık genç bir kız…
Ege ile Aslı…
Ege, ailesinin intikamını almak için son adımı atıp Amerika’dan İstanbul’a geldiğinde, tek amacı hayatını ondan alan baba ve kıza, ona ve ailesine yaşattıklarının bedelini ödetmekti. Hesaba katmadığı şey ise aşkın her zaman o kusursuz sanılan planları alt üst edebileceğiydi.
Yirmi iki yıldır hastalıklı bir hücre gibi tüm benliğini saran, bu uğurda dev bir kasırga gibi önüne gelen her şeyi yıkıp geçen intikam duygusu, aşkın ve sevginin gücüyle eriyebilecek miydi?
Ailesinin ölümüne neden olanları affedebilecek miydi Ege?
Yaralı bir ruhun intikamı mı, yoksa tertemiz bir aşkın kudreti mi daha üstün gelecekti?

“Gitme Aslı, beni bırakma sevgilim, sensiz yaşamak istemiyorum.”
Hâlâ mutfağın ortasında ona sarılmış vaziyette duruyordum. Aşağılık bir adamdım, kendimi düşündüğüm için değer verdiğim bu kadına gözümü kırpmadan yalan söylemiştim. Sonra onu öpmeye başladım, hemen karşılık verdi, beni seviyordu. Şimdi ona yaptığım itiraftan dolayı beni bırakmayacağını biliyordum.
İntikam; içinde intikamdan başka bir duyguya yer olmayan bir kalbin,

Aşk ve sevgiyle yeniden var olma hikâyesidir.
KİTAP KÜNYESİ 

Kitabın adı : İNTİKAM
Yazarı: AYŞEGÜL ÇİÇEKOĞLU
Yayınevi: MÜPTELA YAYINLARI
Sayfa Sayısı: 536
Baskı Yılı: 2017


HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI
0 Yorumlar