Severek, keyifle, okurken aynı zamanda çözümlemeye çalıştığım, fikir ürettiğim ve sonlara doğru katili bulduğum bir roman oldu. Tür bakımından gerilim,polisiye öğelerinin de olduğu ama gizemin baskın olduğu bir hikayeydi ve paranormal gūçler de baskındı anlatımda. Devamını merak ediyorum. Yazım, kelime hataları ve tekrarları olmasaydı süper olacaktı. GİZEM meraklıları bir solukta okuyacağınız bir kitap olacak
.
.
.
Nora ve Joe 35 yıllık mutlu evlilikleri olan, emeklilikleri için kendilerine yeni bir dūzen kurmak isteyen uyumlu, sevgi dolu bir çifttir. Joe bir banka soygununda vurulur ve ölūr. Hikâye asıl bundan sonra başlıyor .

.
.
.

Aslında kitap iki kitaplık seri  👉Nora Cooper Mysteries diye geçiyor serinin adı. 2. Kitap 👉Gölgelerin İçindeki Gözyaşları ( A Cry in the Shadows). Açıkçası onu da okumak isterim çünkü ilgimi çeken bir kitap oldu. Yayınevine yazdım ama devamının akıbetiyle ilgili , şu an için basılıp basılmayacağının belli olmadığı söylendi bana yetkililer tarafından. Bekleyeceğiz, olmadı orijinalini takip ederim. Bu arada yazar İtalyan ve italyanca kitapları da mevcut. Goodreads uygulamasından takip ediyorum yazarı. 
Şulecim bu kitabı da yazmak isterdim Seri Kitapları Seri Okuyoruz Etkinliğine ammavelakin devamının ne zaman çıkacağı belli değil. 


ARKA KAPAK 


Kocası Joe'nun ani kaybından sonra, Nora Cooper şaşırtıcı bir keşif yapar.
Ölümünden kısa bir süre önce, Joe çifte emekliliği planlıyordur ve gizlice onların yeni satın alınan hayallerindeki evi satar.
Nora ne düşüneceğini bilmiyordur.Cevaplar arar, o keder ve işkence gibi şüphe dolu düşünceler içerisinde, Nora  Scrabble harflerinden gelen mektuplar, ve anlaşılmaz mesajlar almaya başlar ancak bunların gerçekten Joe tarafından yazılıp yazılmadığından emin olamamaktadır.

O olduğunu bilmemesine rağmen, bir gücün kullanılmasıyla Nora, Joe'nun ve hayatları hakkında gerçeklerin neler olduğunu keşfetmek için bu garip ipuçlarını takip etmeye başlar ve bu özel hediye, beraberinde getirdiği tehlikeler ile Nora'nın bambaşka dünyalara açılan bu kapıda hayatına yeni bir yön verir.
KİTAP KÜNYESİ

Kitap Adı: Karanlıktaki Kelimeler
Orijinal Adı: Words in the Dark
Yazar : Giulia Beyman
Çevirmen: Meral Harzem
Türü: Polisiye/Suç/Gerilim
Sayfa Sayısı: 198
Basım Yılı: 2016
HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI

4 Yorumlar

 1. Polisiye kitap okumayı seviyorum. Ama daha çok Agatha Christie kitaplarını tercih ediyorum bu konudaki kitaplarda. Çünkü dikkatimi çeken şey işin polisiye-dedektiflik kısmı oluyor. Otopsili polisiyeler bana göre değil. Gerçi bu kitap nasıldır bilemiyorum. Güzel bir öneriydi ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Otopsili kanlı bıçaklı değil , dedektiflik unsurları da var bir suçluyu aramaya yönelik ipuçları bir ailenin yaşantısı üzerinden gidiyor. Büyük ihtimalle sen de seversin diye düşünüyorum. Anlatımda doğaüstü güçlere de yer verilmiş. Ben çok bağdaştıramasam da dozu rahatsız etmiyor okuduğun esnada.

   Sil
 2. Nice post! Your blog is amazing!
  Following you! Follow back?

  http://colourfulmadness.blogspot.com

  YanıtlaSil