Beni takip eden blogdostlarım bilir  https://www.birkutukitap.com/ aboneliğimi.
Ve  her ay gelen güzel ve doyumluk kitaplarım ve beraberinde gelen mottolu ayraçlarım her ay beni mutlu etmeye yetiyor da artıyor bile 💗😊Bu ay da yine dopdolu bir kutu ile sevindirdi biz aboneleri. Buraya güzel bir foto bırakıyorum veee Kelime Oyununu izlemeye gidiyorummmm ;)
Yine AylakAdam Yayınları , KırmızıKedi Yayınları ve Jaguar Kitaptan çok güzel seçkiler geldi. Mart ayında Tarçın Dükkanları adlı kitabı okumayı planlıyorum ilk. Çok değerli jüriler seçiyor bu kitapları ve her ay ne gelecek diye meraktayım aslında siteden evinize gelmeden önce ne geldiğinizi biliyorsunuz yayınlanıyor. Mart kutusu da belli hatta şimdiden göz atmak isterseniz sipariş vermek için geç kalmış sayılmazsınız. Mart kutusu için 👉👉https://www.birkutukitap.com/edebiyat/mart-2018-mektuplar.html linkine tıklayın. Mektup temalı olacak Mart ayı kutusu kitapları , yine de heyecanla bekliyor olacağım. 

BİRKUTUKİTAP ŞUBAT 2018 
ENİS BATUR // BEKÇİ // KIRMIZIKEDİ YAYINLARI 

“Çocukluğumda, kurtların saatlarını sayan görevliler vardı: Mahalle bekçileri. Düdük sesleri, ayak sesleri ile o atmosferi yırtar, delerlerdi. Sessizce çekildiler toplumsal yaşamdan, yerleri boş kaldı.
‘Bekçi’ kavramı da öyle: Artık askıda duran, bizim adımıza kimse beklemez, uykularımızın Godot’su olmaz olduğu için yitip gitmiş bir rolü üstlenen yok şimdi.
Kurtlar yapayalnız dolaşıyor sokaklarda.”
MACHADO DE ASSIS // MEZARIMDAN YAZIYORUM // JAGUAR KİTAP 
Ne de olsa, Latin Amerika edebiyatının en iyi romanlarından birinin kahramanıdır. Üstelik kendi hayatını ölümünden sonra anlatan bir karakterdir Brás Cubas. Sıkıcılığı bu dünyada bırakmıştır. Kendi hayatını neşe kalemi ve hüzün mürekkebiyle yazar. Bazen okurdan içtenlikle özür diler, bazense onu erdem budalası olmakla suçlar. Bir yandan, hata bulmak için yanıp tutuşan eleştirmenle dalga geçer, diğer taraftan kendi kitabının -okurun pek de hoşuna gitmeyecek- kusurunu bizzat kendisi ifşa eder. Sadece öz yaşam öyküsü değil, “sahici bir öz yaşam öyküsü”dür anlatılan. Çünkü ölmüştür ve dünyevi küçük hesapları yoktur. Yaşarken geliştirdiği küçük fikirleri ve kuramları vardır: Hüzün giderici bir yakı, Pencerelerin Denkliği Yasası, Faydalar Kuramı, İnsan Basımları Kuramı, İnsan Sefaletinin Birliği, ruh jeolojisine bir nevi giriş, kadınların ve erkeklerin dalkavukluk etme biçimleri veya mezar taşı yazılarının felsefesi...
Kuşkusuz her klasik roman biriciktir. Latin Amerika edebiyatının başyapıtlarından Mezarımdan Yazıyorum ise biraz daha biriciktir.
“Ah benim patavatsız, kör cahil sevgilim, bizi dünyanın hâkimi kılan yeteneğimiz budur: Geçmişi yeniden kurmak. Böylece kanılarımızın değişkenliğini, sevgilerimizin beyhudeliğini kanıtlamış oluruz. Pascal, insanın düşünen bir kamış olduğunu söylemiş. Yanlış... İnsan düşünen bir dizgi hatasıdır. Hayatın her dönemi, bir öncekini düzelten yeni bir basımdır ve her dönem, bir sonraki tarafından düzeltilecektir; ta ki nihai basım yapılana kadar, ki yayımcı bu basımı kurtlara adamıştır.”
BRUNO SCHULZ // TARÇIN DÜKKANLARI // AYLAK ADAM YAYINLARI 
Bruno Schulz 1942 yılında bir Nazi subayı tarafından katledildiğinde dünya edebiyatı bu erken kaybın henüz farkında değildi. Hayatı boyunca, eserleri hakkında çok az konuşuldu, ancak olağanüstü yetenekleri zamanla kendisine uluslararası bir okur kitlesi kazandırdı. Proust ile karşılaştırılıp Kafka'nın Lehçedeki ruh ikizi olarak da anılan Schulz'un öyküleri, yirminci yüzyılın en yetenekli ve etkili yazarlarından birinin gerçeküstücü üslubunu da gözler önüne seriyor. Tarçın Dükkânları, Neşe Taluy Yüce'nin Lehçe aslından yetkin çevirisiyle Türkçede.
"Hayal gücü açısından zengin, dünyevi tutkular açısından duygusal, üslupta zarif, nükteli, gizemli bir estetik bakışla desteklenmiş öyküler." - J.M. Coetzee
 "Schulz kolayca sınıflandırılamaz. Kimi zaman bir gerçeküstücü, bir simgeci, kimi zaman ise bir dışavurumcu, bir modernist olarak adlandırılabilir... Bazen Kafka gibi, bazen Proust gibi yazan Schulz, onların ulaşamadığı derinliklere ulaşmayı başardı." - Isaac Bashevis Singer
"Kitaplarımı her açtığımda, evini nadiren terk eden bu yazarın, kendine özgü bir dünyayı ve gerçekliğin alternatif bir boyutunu nasıl yarattığını yeniden keşfetmek beni hayrete düşürüyor." - David Grossman
Bol keyifli, okumalı günler ✋✋


haYELDAmlası


10 Yorumlar

 1. Ne güzel kitaplar... Keyifli okumalar dilerim size:)

  YanıtlaSil
 2. Ama çok güzeller :) Keyifle okuyun :)

  YanıtlaSil
 3. fiyatı da gayet uygunmus :) tesekkurler paylasım icin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap içerikli kutular içinde hem fiyat olarak uygun hem de kitap açısından doyurucu olan tek adres. Tek geçerim ;) Teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Fiyatları gerçekten uygun aslında :) Çok güzeller. Keyifli okumalar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. İçlerinde en uygun olan tek adres ;)

   Sil
 5. Mektup temalı mart ayı kutusunu merak ettim. Sana iyi okumalar diliyorum canım :-)

  YanıtlaSil
 6. Bir kutu kitap çok güzel bir uygulama. Ama biraz korkuyorum gelen kitapları beğenmezsem, okuyamazsam diye. O yüzden abone olmadım. Ama bu kitaplar anladığım kadarıyla gayet güzel.

  YanıtlaSil