GÜNEŞİN KIZI
GONCA ÇİFTÇİOĞULLARI
DORLİON YAYINLARI
POLİSİYE-ROMANTİKZehra İzmir Emniyetinde Cinayet Şube Müdürü olarak çalışırken tayinini Adıyaman Emniyetine istemiştir. Boş kadro ancak büro amirliğidir bunu kabul eder ve amirinin , çalıştığı arkadaşlarının tüm karşı çıkmalarına rağmen yolculuğu başlar. Gözüpek, korkusuz, yaman bir polistir. Hiçbir şey ona geri adım attırmaz . Adıyamana gitmek istemesinin altında yıllar önce kendisi 7 yaşındayken babası da gizli görevdeyken öldürülmesi ve babasının katillerini bulup adalete teslim etmesi yatmaktadır. Neler yaşayabileceğini kendi dahi tahmin edemez. Benden bu kadar çünkü kilit noktalara girmek istemiyorum. Yüzleşme Serisi olarak basılan 3 serilik kitabın ilkini okudum.Serinin ikinci kitabı olan Ateşle Dans 8 Mart'ta okuyacağım ve o günü nasıl bekleyeceğim bilmiyorum 😉😉

Kitap Türk Polisiye Kadın yazarlarımızdan Gonca Çiftçioğulları'nın kaleminden çıkmış. Genel kurgu, anlatım, dl bakımından beğenerek okudum. Sadece beni rahatsız eden tarafı bazı tasvir ve sahnelerin çok tekrar etmesi , Adıyaman'ın tanıtıldığı kültürel, tarihi yerlerin anlatımlarının oldukça uzun tutulması oldu. Polisiye tarafının daha ağır basmasını isterdim. İnşaallah serinin ikinci kitabında öyle olur. 

Vurgulanan bir diğer konu ise mezhep farklılığına ve ailelerin tüm karşı çıkmalarına karşın aşkın ne kadar sağlam ve dik tüm bu olumsuzlukların karşısında durabildiğiydi.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim bu kitabı Seri Kitapları Seri Okuyoruz  etkinliğini başlatan blog dostum ŞULE'nin  etkinliğine de yollamış olayım ;)


#kitaptanalıntı

"GÜNEŞ HÂKİMİYETİNİ KAYBEDERSE AYDINLIK KARANLIĞA DÖNÜŞÜR." 


👉Kitabın son sayfası yumruk gibi yüreğime oturdu diyorum başka bir şey demiyorum 😉

👉Betimlemelere sıkça yer verilmiş. Adıyamanın tarihi, kültürel mirası olan yerleri adeta bu betimlemelerle gezdim diyebilirim.

👉Polisiye-romantik türünde keyifle okunan bir kitap olmuş.

👉Yazarın kalemiyle tanıştığım ilk romanı.

👉Bir noktada farklı gözden aktarılan aynı durumlar tekrara düşmüş fakat peşpeşe gelmediği için çok rahatsız etmiyor .

👉2.kitabın konusu kafamda şekillendi finalden sonra.

👉 Ve maalesef kanayan bir yaramız olan töre geleneklerine, doğuda kadına olan bakış açısına geniş yer verilmiş.

👉 O zaman ne diyoruz gelsin 8 MarthaYELDAmlası

0 Yorumlar