Merhabalaarrrrr haftasonu ilk iki gün fuarı gezmiş olmanın verdiği yorgunluğu atmaya çalışıyorum. 
Kitaplarımı biraraya getirebilirsem sizlerle bu hafta paylaşacağım :) İlk gün bookstagram dostlarla ikinci gün kitapdostu olan sevdiğim bir dostla gittik fuara. 
13 Mayıs 2018'e kadar açık sizleri bekliyor kitapsever dostlar. Valla biz İstanbul, Marmaris, Ankara, Eskişehir, Sakarya buluştuk gittik. Siz de yapabilirsiniz. İlk defa İstanbul TÜYAP ve CNR dışında bir kitap fuarına katılıyorum şehir dışında. Buradaki kalabalıklardan , izdihamdan sonra o kadar iyi geldi ki rahat rahat gezdik. İlk günü açılış konuşmaları v.s. öğlen açıldı fuar zaten ikinci günü de sağanak yağmur vardı biz fuardan çıktığımızda saat 14'tü ondan sonra kalabalıklaştıysa bilemem.

A -B -C olmak üzere içinden birbirine geçilebilen üç salondan oluşuyor. C salonu tamamen sahaflara ayrılmış durumda. Sahaflar için ayrıca bir gün gitmek gerek çünkü hepsini bir gidişte dolaşamıyorsunuz özellikle aradığınız kitaplar varsa. Oradan da almak istediğim birkaç kitap aldım gayet temizdi. 

Yayınevleri genel olarak güzel kampanyalar ve indirimler yapmıştı. Yine de diyorum ki almak istediğiniz kitapların fiyat bilgisine sahip olarak gidin ki daha fazla ücretler ödemeyin. Orada nete girip bakmak biraz vakit kaybı gibi geliyor bana. Örneğin İclal Aydın'ın son kitabı Üç Kız Kardeşler'e üç ayrı stand kendi yayınevi de dahil olmak üzere üç ayrı fiyat verdiler. Demek istediğim bu baktınız internetten alımlarda daha uygun olacak kenara ayırın onu derim.

İkinci gün oğlumla beraberdik aynı zamanda kendine okumak istediği kitaplarını seçti ve aldı :) Levent ve Beyaz Kanatlı Vampirler ile Korsan Adası'nın kendisinde olmayan maceralarını ama en kısa zamanda fotoğraf gelecek. Şimdilik sadece poşetlerdeki görüntüleriyle yetinin 😉😅KANES Yayınları fuar öncesi instagram hesaplarından kampanya başlatmışlardı. Çekiliş sonucu katılan 100 kişiye barkod no gönderdiler. Bu kodla gidip hediye kitabınızı alabiliyorsunuz. Bana çıkmamıştı ama bereket eşime çıkan kodla gidip hediye kitabımızı aldım 😊

 Fuarın birinci günü aldığım kitaplar usul usul açılmayı bekliyor 😉


Bu güzellikler de fuarın ikinci günü alışverişim. Bu defa oğluma çok çalıştım 😅Bu postu da yazıyorum ki fuar bitmeden haberdar edeyim sizi yoksa ben ne zaman yazarım Allah bilir hahahahaha. 

10.KOCAELİ KİTAP FUARI linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Fuar takvimi, etkinlikler, imza günleri, söyleşiler . Bol okumalı günler dilerim. 

http://www.kocaelikitapfuari.com/

2 Yorumlar

  1. Neler aldığını çok merak ediyorum. Kitap fuarından kitap almak gibisi yok :-)

    YanıtlaSil
  2. Bugün oğluma aldığım kitapları girdim postta canım. Benimkinlern bir kısmı arkadaşta kalmış. Onları alayım inşaallah yarın kendime aldıklarımı da koyacağım :)

    YanıtlaSil