Kasım ayına geldik okumalarım son hız devam ederken topluca geçen ay okuduğum kitaplarımı şuracığa bırakıyorum. Çoğu severek okuduğum kitaplardı. Bu arada roman ve psikolojik ağırlıklı kitapları daha çok severim , hikaye ,öykü kitaplarını tesadüf gelirse okurdum ya da tavsiye üzerine. Ama son aylarda öyle güzel öyküler okudum ki rotamı değiştirdim artık öykü kitaplarını da severek okuyorum. 


Kitapların içerisinde biri var ki Sıfır Yayınlarının çıkardığı Proje Kitap kapsamındaki 90'lar. Kendine güvenen  , kalemine güvenen 😊 herkes bu proje kitap kapsamında seçilen konularla ilgili yazılarını yayınevine yolluyorlar, değerlendiridikten sonra kitap halinde basılıyor ve satışı gerçekleştiriliyor. Bu konuda önümüzdeki aylarda benim de sizlere bir sürprizim olabilir 😉 Takipte kalın dostlar.BENİ ONLARA VERME 
TARIK TUFAN
PROFİL KİTAP 
ÖYKÜ


#KİTAPTANALINTI

"Ruhuma musallat olmuş o uçurumların kenarında yaşayabilmek için aylardır bıkmadan usanmadan çocukluğumun yüzlerini, sokaklarını, ağrılarını yazıyorum. Delirmişçesine, hafızamın kuytu, karanlık, ıssız yerlerine, çocukluğuma, ilk gençliğine, utançlarıma, kavgalarıma bakıyorum bir şeyler bulabilmek için. Ne arıyorum ? Bu kadar öykünün içinde aradığım nedir? Bir kere de mutlu bitsin şu hikayelerin sonu diyenlere ne cevap vereceğim?" . Ben cevap vereyim mi? Sonu mutlu biten öykülerdense "MutsuZ" bitenleri tercih ederim. Neden mi? Hayatın gerçeği olduğu için !!! Evet mutlu sonlar okuyunca mutlu oluyoruz ama eninde sonunda kitabın kapağını kapatınca gerçeklere dönüyoruz 

Tarık Tufan'ın kitaplarıyla üç sene önce fuarda tanıştım okumak bugüne kısmetmiş. Öyküleri sevmeye başladım. Hele ki burada bana yakın ve tanıdık gelen semtleri telaffuz ederken kayıtsız kalmam imkansız. Bir mahallede yaşayan insanların hikayelerini okuyoruz "Beni Ellere Verme" de. Çaresizliğin, dışlanmışlığın, parasızlığın hüküm sürdüğü yerlerde ne var biliyor musunuz? YÜREKLER 💕💗kocaman yürekler 💜 Boğazım düğüm düğüm okudum kimisi sona ermedi , çoğu yarım kaldı varın siz sonunu yazın.  Yazarın kitaplarını okumaya devam.
.
Bu arada kitabı okumaya başlamadan önce bana çağrışım yapan Murat Evgin'in "Beni Ellere Verdin" adlı şarkısını dinlemenizi salık veririm .KONTRAT 
Ş.SERDA KAYMAN
HİÇ YAYINLARI

FANTASTİK / GERİLİM
Fantastik konulu hikayeleri çok okumam. Sayılıdır bile diyebilirim. Ama "Kontrat" ilgimi çeken ve sonuna dek kendini merakla okutan bir hikaye oldu. .
Pelin halasının ölümü üzerine cenazeye gider , köydeki evinde bir süre daha kalmak ister. Sonrasında şehre kendi yaşamına dönecektir. Ama bazen işler planladığımız gibi gitmez. Pelin'in başına da tam bu noktada musallat olan ev sahibinin sözcüsü gelir O'na kontrattan ve gereklerinden bahseder. Ama bu saatten sonra hiçbirşey kolay olmayacaktır. Her şeyin yolunda gitmesi için yedi kadim varlığın onayını alması gerekmektedir. Akşam olduktan sonra gün doğana kadar gece içerisinde her gün biri gelip isteklerini söyleyecek ve onay verirse bir sonrakine geçilecektir. Sizce Pelin kabul edip bu maceraya girecek mi ve sonunda kendisini nasıl bir son bekler  okuyup görelim.

Fantastik ve gerilim konulu kitapta fantastik öğeler ağır basıyor. Gece ve doğaüstü varlıkların olması gerilimi yaratan sebepler ama dozunda. Gerilmedim fakat fantastik öğelerin betimlemesi iyi yapılmıştı okurken canlandırabiliyorsunuz gözünüzde.
ELİMDE HAMUR KAFAMDA DÜNYALAR VAR 
ÖZLEM AÇAR 
MÜPTELA YAYINLARI
ANLATI

Aslında tüm annelerin ortak bir dil geliştirdiği , yaşadıkları durumları , kendi bakış açısından kaleme almış yazar. Kankanızla karşılıklı sohbet ediyormuşsunuz gibi.... Kendinizden çok şeyler bulabileceğiniz huni garantili bir anılardan derleme , hangimiz hissetmedik ki , değil mi 

BAY MERCEDES 
STEPHEN KING
ALTIN KİTAPLAR 

GERİLİM / POLİSİYE

"Bakalım bu oyunda kim av, kim avcı olacak." .
.
.

Bill Hodges emekli olmuş bir polistir. Brady Hartsfield ise , Hodges'un çalıştığı dönemde çözemediği cinayetlerin faili. Emekli olmuştur olmasına ama failimiz peşini bırakmaz. Gönderdiği mektupla O'nu harekete geçirir. Ve Hodges her şeye rağmen, üzerine düşmese de avının peşine düşecektir. 
Evet katil belli katliamları ortada. Ama soluk soluğa okuyacağınız bir hikayeden mahrum oluyorsunuz anlamına gelmiyor bu  .

Akıl oyunları inanılmaz , kedi-fare oyunu sanki, profil analizi de yapılıyor adeta okurken hastası olduğum Criminal Minds dizisini izliyormuşum gibi geldi onda da 13.sezonda kalmıştım devam etmenin zamanı geldi 14 girdi çünkü .

VİLLA 
NORA ROBERTS
EPSİLON YAYINLARI 

POLİSİYE / MACERA

Roberts'ın yıllar önce sonradan seri olduğunu öğrendiğim novella türünde bir romanını okumuştum. Oradaki kurgu, anlatım, akış çok hoşuma gitmişti. Sonradan polisiye-gerilim-aşk üçgeninde de romanları olduğunu öğrendim. İzmitteki fuardan sahaflardan aldığım Villa adındaki romanı da gerilim-aşk-polisiye türünde ve akıcı hikaye ve anlatımıyla kendini sevdiren bir kitap oldu bana 😉 Artık son zamlardan sonra önceki aldıklarımızla idare ediciz artık 😂 .
.
Üç kuşaktır devam eden ve dünyaca ünlü şarapları imal eden bir İtalyan bir ailenin Giambellilerin Napa Vadisi ve İtalya arasında mekik dokuyan hikayesi aşk ve gerilim ile polisiye tadında devam edip sona eriyor. Giambelli Şirketi ile MacMillan Şirketi birleşerek daha güçlü bir portre çizerler ve ailelerin üçüncü kuşağı gençler Sophia ve Tyler'ın şirketteki yeni konumları açıklandıktan sonra bakalım bu iki genç birbirine uyum sağlayabilecek mi? Bununla da kalmayan olaylar peşpeşe cinayetler , şirkete yönelik komplo teorileri ve yapılan sabotajlar ile başka bir boyut kazanacak. Sonuç nasıl bağlanacak göreceğiz. Heyecan , sevgi, bağlılık, fedakarlık, aile olmanın büyüklüğü, ihtiras, hırs, ihanet, macera , az biraz gerilim dozu ile tadından yenmez bir hikaye çıkmış ortaya.GÖZYAŞLARIMIZ 
AYŞEGÜL ÇİÇEKOĞLU
MÜPTELA YAYINLARI  

AŞK / DRAM


#KİTAPTANALINTI


"Kavuşmak istediğim iki kişi vardı hayatımda:Biri benim yüzümden toprağın altında yatıyordu. Ona kavuşmam için ölmem gerekiyordu. Diğeri de her gece hasretiyle küçücük giysilerine sarıldığım oğlum Haluk'tu. Onun için hayatta kalmam gerekiyordu. Bense Araf'ta kalmıştım. Ne ölebiliyordum ne de yaşayabiliyordum."


Yukarda yazdığım kısacık bir alıntı büyük ipuçları veriyor aslında okuyacağımız hikayeyle ilgili. Öykü daha ömrünün baharında trajik bir olayla anne ve babasını kaybetmiştir. Bu travmayla baş etmeye çalışırken büyükannesi olduğunu söyleyen Piraye hanım ona sahip çıkmıştır. Fakat bu olay Öykü'nün daha çok içe kapanmasını sağlamıştır. Ve reşit olduğunda kendi hayatını kurmak için yanından ayrılır fakat yıllar sonra büyükannesinin ölümü ile hayatında yeni bir dönem başlayacaktır.
Okurken sıcacık Jio hikayelerini anımsattı bana. Son derece duygu dolu ve hayatın gerçekleriyle yüzleştiren bu hikayeyi okuduktan sonra inanıyorum ki olaylara bakış açınız değişecek. En azından kim olursa ne olursa olsun hiçbir şeyin göründüğü gibi olmayabileceğini ve mutlaka karşımızdaki kişileri dinlemeniz gerektiği sonucuna varacaksınız ki , belki de bu tüm sorunların çözümü için bir çıkar yol olacaktır 💜

Kitabın sonunda sevgili Ayşegül Çiçekoğlu kitabın sevip te kavuşamayanlar için yazıldığını söylüyor💔 onlar hep olacak bu fâni dünyada olmasa da bâki dünyada kavuşacak olmaları bir teselli olabilir mi 💜KÖTÜLÜK TOHUMLARI

KATİLLER ÇETESİ 4.KİTAP 
J.A.REDMERSKI
EPHESUS YAYINLARI 

SUÇ / MACERA

Macera soluksuz bir hızla devam ediyor . Bu defa Birlik üyeleri zor durumda. Nora Kessler adında kim olduğu bilinmeyen tehlikeli bir o kadar cesur olan kadın, üyelerin zaaflarından yararlanarak onları kendi içlerinde birbirine düşürecek kusursuz bir planla girer hayatlarına. Bakalım bu defa bu hamleyi savuşturabilecekler mi? Her şey bittiğinde Nora'yı nasıl bir son bekliyor ? Bir sonraki serinin 5.kitabında da hangi olayların gelişeceğinin ve kimlerin etrafında döneceğinin sinyalleri de verilmiş kitabın sonunda 😉
Her ne kadar peşpeşe okumak istesem de Kasım ayının ilk gününü bekleyeceğim 😉 diğer okumalar beni bekler .

HAYELDAMLASI
16 Yorumlar

 1. Gencken ne kadar okurdum stephen king❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarın okuduğum ikinci kitabı 🤦‍♀️ demek ki zamanı şimdiymiş diye kendimi avutuyorum 😉

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Bir gün okumazsam inan eksikliğini hissediyorum 😉📚

   Sil
 3. 90'lar ilgimi çekti.. Bakayım buna ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok keyifle okunan kısa hikayeler ben sevdim ;)

   Sil
 4. Eskiden öykü sevmem derdim ama son zamanlarda o kadar güzel öykü kitapları okudum ki favori türlerimden biri oldu. Mesele doğru kitabı bulabilmek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle aynı aydınlanmayı ben de yaşadım :)

   Sil
 5. Okumak gibisi var mi 😊

  YanıtlaSil
 6. elimde hamur tatlıdır yaa di mii. katiller çetesi ilkini okumuştum, sarai, devamı da iyi diyosun yaniii pikuuuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son iki kitaptayım seride heyecan macera aşk devam ediyor ;)

   Sil
 7. yanii, tarık tufanın kitabı nası ne annatıyo ve güzel miii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk defa okuyorum yazarın kitabını. Bu öykü kitabı. Her bir öyküde; bir mahallede yaşayan mahalle halkının farklı hikayeleri anlatılıyor , anlatım tarzı, dili , üslubu benim hoşuma gitti. Yazarın kitaplarını okumaya devam edeceğim ;)

   Sil
  2. ivit hoş konuymuş :)

   Sil