Merhaba sevgili blog dostlarım,

Hepimizin illaki hobileri,  yapmaktan zevk aldığı şeyler vardır. Bazen sorarız kendimize ya da karşımızdakine ; ilk ne zaman başladın veya ilk anını anlat diye. Ama bazen hatırlamayız. Kanaviçe tutkum benim tam da öyle oldu. Zamanını hatırlamıyorum ama kendimi bildim bileli sevmişimdir işlemeyi. Çokça seccade işlemiştim ilk başladığımda. Çoğunu hediye ettim bir tanesini de çeyizime koymuştum. Sonra goblenler ,doğum panoları geldi ilk doğum panosunu oğlum için işledim. Şimdi de kitap ayraçlarına taktım malzeme aldım ama henüz başlayamadım. Etamin işlerken adeta dinleniyorum büyük bir keyifle işliyorum. Birkaç tane farklı boyutta ahşap çember kasnaklarım var ama farklı materyal,boyut ve şekilde yeni kasnaklar görünce dayanamadım. Alışverişimi online HOOBYARTWORK sitesinden yaptım 
👉 https://www.hobbyartwork.com/  👈
Kadıköy'de mağazaları var ama oralara yolum pek düşmüyor. Çok uzattım yine lafı 😇 biliyorum haydi o zaman aldıklarıma bakalım mı?

Öncelikle paketlemedeki özenlerine bayıldım. Kraft kağıtları çok severim. Hatta laf aramızda 😉 heyecan olsun diye kendime bir not bile yazdım 📝 hediye gelmiş gibi ,daha güzel oluyor böylesi.


Siteden farklı nakış tekniklerini gösteren ciltli bir de kitap aldım ve o kadar güzel anlatılmış ki kare kare fotolarla. Bu kadar çok teknik olduğunu bilmiyordum.
Bu kasnaklar CALİN marka. Sert plastikten yapılmış. 4 parça halinde  (3 farklı ebatta) boru şeklinde ,parçaları içiçe geçirip birleşimi siz yapıyorsunuz, kolayca. Ek dış parçalar etamin kumaşını üzerine geçirdikten sonra sabitlemek için takılıyor.
Etrafına geçirilen bez kumaştan yapılmış giysisi ise hem kullanım kolaylığı hem de temiz ve şık durmasını sağlıyor.
Ve bir de kartondan kitap ayracı için işlemelik boncuk detaylı karton. 2 adet. Ben içinden şablon da çıkar diye bekledim ama çıkmadı maalesef. İnşaallah en kısa zamanda bitmiş hallerini de sizlerle paylaşırım.HAYELDAMLASI 


15 Yorumlar

 1. Güle güle kullan canım . Bitmiş hallerini merak ettim bir de fiyatlarını :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an aklımda değil siteden bakabilirsin. Kasnak ve kılıfı kampanyada ikisi bir arada indirimli satiliyordu hala devam ediyor mu bilmiyorum. Ama ayraçlar ikisi 15 TL.

   Sil
 2. ne güzel bir set.güle güle keyifle kullanın.bakalım neler çıkacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim insaallahen kısa zamanda baslayacağım 💐 sevgiler

   Sil
 3. ayyy tişkirleer sayende bişi öğrendiim :)

  YanıtlaSil
 4. Bir aralar taki yapardik arkadaslarla guzel ugraslar bunlar💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rahatlatıyor insanı tam odaklandığımda hiçbir şey düşünmüyorum . Eskisi gibi sık yapamasam da elime aliyoral arada 😍

   Sil
  2. Ne güzel herkese hitap eden bir şeyler var mutlaka 👍

   Sil
 5. vay be sonucu merak ediyorum bende özellikle ayraçların 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir elime alabilseydi neler çıkacak Fatoscum ama daha kısmet olmadı bitince mutlaka paylasirim ✌️

   Sil
 6. Kasnaklar da şekil değiştirmiş,hep yuvarlak hatırlıyorum ben hâlâ :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunlar modern çağa ayak uydurmuş yeni versiyonlar Yeşimcim :)

   Sil