Ben diziyi tesadüfen 3.bölümünde izlemeye başladım. TV ile pek aram yoktur hele ki birbirinin aynısı entrika, yalan, dolan, kötülük dolu dizileri değil seyretmek duymaya bile tahammülüm yoktur. Bu diziyi ilk gördüğümde adı gibi bir aile hikayesi olması beni çok etkiledi. Ve izlemeye devam ederken birkaç bölüm sonra da THIS IS US adlı yabancı bir diziden uyarlandığını öğrendim. Seyredenler birebir aynısı olduğunu söylüyorlar fakat ben öyle düşünmüyorum. Çünkü kemik konu tamam aynı olabilir ama adaptasyon dizilerinde mutlaka bazı yerler değişmeli neden? Çünkü seyredilen toplumun örf, adet, resmi ve dini günleri v.s. değişkenlik gösterir. En basiti anneler günü dünyada çok farklı zamanlarda kutlanır. Türkiye'de Mayıs ayında kutlanırken İngiltere'de Mart ayında kutlanır. 

Malum diziler sezon finali yaptı ve tatile girdi. Ama beni acayip sardı bu yapım. Fox TV'de gösteriliyor. Merakla yeni sezonu bekliyorum. Bu arada fırsat yaratabilirsem yabancı versiyonunu da seyretmeye çalışacağım. 

Genel anlamda oyunculuklar başarılı ama çok sığ ve donuk kalan zamanlar da oluyor buna rağmen konu ve işleyiş açısından duygusallık,drama,espri öğeleri başarılı şekilde serpiştirilmiş. Benim favorim baba Cem Güneş'i oynayan Celil Nalçakan. Rol yeteneği, ses tonu yüreklere işliyor. Bu arada kendisinin bir de şiir kitabı çıktı en kısa zamanda almak istiyorum ;) belirtmek isterim.


Seyredenlerden yorum bekliyorum , siz nasıl buluyorsunuz diziyi ?BİR AİLE HİKAYESİ KONUSU
Aynı gün otuz beşine basan dört insan… Dördü de hayatlarının en önemli gününü yaşamak üzere…
Cem (Celil Nalçakan) çok sevdiği karısı Reyhan’la (Songül Öden) doğum gününü kutlamaya hazırlanırken, Reyhan’ın aniden doğum sancısı tutar. Riskli bir doğum olmasına rağmen, son ana kadar her şeyin yolunda gideceğine ve üçüzleri kucaklarına alacaklarına inanırlar. Ancak hayatın onlar için bambaşka bir planı vardır.
Beş yıldır büyük bir markanın reklam yüzü olan Berk’in (Birkan Sokullu) asıl hayali oyuncu olmaktır. Sonunda iyi bir filmde oynama şansı yakalar ancak yapımcısından izin alamaz. Şimdi önünde önemli bir yol ayrımı vardır. Ya her şey eskisi gibi devam edecek, ya da Berk özgürlüğü seçip bedelini ödeyecektir.
Karısı ve çocuklarıyla huzur içinde yaşayan Mahur’un (Olgun Toker) bir sırrı vardır. Bir süredir biyolojik babasını bulmaya çalışmaktadır. İyi haberi doğum gününde alır. Ancak babasıyla tanıştığında öğreneceği gerçek onu büyük bir hayal kırıklığına uğratacaktır.
Çocukluğundan beri başı kilolarıyla dertte olan Beste (Elçin Afacan), otuz beşinci doğum gününde yeni bir karar alır. Bugüne kadar hayatı umduğu gibi gitmemiştir ve artık dizginleri ele almanın vakti gelmiştir. Ne pahasına olursa olsun zayıflayacaktır. Hiçbir şey onu yolundan alıkoyamaz. Aşk dışında…
Bu beş insanın başına ne gelirse gelsin, onların bildikleri bir şey var; Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak.

THIS IS US 
Bu da orijinal versiyonu 
HAYELDAMLASI DİZİ 

18 Yorumlar

 1. TANITIM İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
 2. Bir aile hikayesi güzel bir diziye benziyor 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben begenerek izliyorum doğrusu hiç seyretmem dizi diyenler bile bir şans tanımalı bence

   Sil
 3. Bana da ablam önermişti ama ben pek ısınamadım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hmmmm merak ettim hangi açılardan acaba? evet yanlış gelen taraflar da var ama hayatın içinde yaşanılanlar aslında onlar da belki hepimiz denk gelmiyoruzdur

   Sil
 4. TV ile benimde hiç aram yok . Çabuk sıkılıyorum nedense. Bu diziyi de bilmiyorum. İzlenebilir . Teşekkürler ��

  YanıtlaSil
 5. Bazen görüyorum ama dizi izleme alışkanlığım yok o yüzden dizi hakkında fikrim yok canım :)

  YanıtlaSil
 6. vallahi dizi alışkanlığım hiç yok ama eşimin sayesinde mecburen izliyordum. Görebildiğim kadarıyla güzel ve güncel konulara sahip ilgi çekici bir dizi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en azından gerçekten ailecek oturup izlenecek bir dizi , evet diğerlerini izlemiyorum ama bir şekilde haberdar oluyorsun izleyenlerin sohbetinden v.s.

   Sil
 7. yabancı diziler ilgimi çekiyor son zamanlarda ama bunun konusu güzelmiş ben de takılabilirim ütü yaparken yan gözle pek güzel türk dizisi izleyebiliyorum yabancı dizileri ise altyazılı olduğu için bu şekilde izleyemiyorum...teşekkürler...sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgiler canım :) izlersen fikrini merak ediyorum

   Sil
 8. Çok uzun zamandır dizi izlememiştim.Bu kuralı geçenlerde Çernobil ile bozdum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ara o diziyi de çok duyar olduk merak ediyorum. Netflix te galiba değil mi gösterimi ?

   Sil
 9. awesome article..
  thanks for visiting my blog and have a nice day

  YanıtlaSil