Severek gezdiğim ve keyifle alışveriş yaptığım bir mağaza. Ben , bana yakın olduğu için Mall of İstanbul şubesinden alışveriş yapıyorum. 
Dilerseniz 👉https://www.miniso.com.tr/ adresinden de online alışveriş yapabilirsiniz. Ben bugün sizlere mağazadan aldığım Chamomile Yogurt Mini Mask ı anlatacağım kullandığım kadarıyla. En baştan şunu belirtmeliyim mağazada görev yapan kişi maalesef çok fazla bilgi sahibi değildi, kullanımı ve ürün hakkında da, yardımcı olmaya çalıştı fakat küçük bir ürün olduğu için üzerinde de talimat ve özellikleri belirtilmemişti. Yine internete başvurdum kullanımı, özellikleri ile ilgili fakat ,daha kolay bir biçimde olabilirdi tabii ki. 

Ürün 8 gramlık mini kutusunda jel kıvamında. Ben yağlı,karma bir cilde sahibim. Üzerinde cilt tipi belirtmediği için kullanılabilir olduğunu düşündüm her cilt tipine. Aslında iki kullanımlık fakat ağzını açtığımda sağlıklı muhafaza edilecek bir türde kapak yapmadıkları için ben bir defada bolca 😆 kullandım gerdan ve dekolteye de hahahaha.
Fırça kullanmadım , parmaklarımla yedirerek sürdüm fakat fırça da kullanılabilecek yapıda. Sarı ve jelimsi. Yatıştırıcı ve ferahlatıcı bir etkisi olduğundan ,papatya özlü olduğu için, sonradan öğrendiğim kadarıyla gece yatmadan önce tavsiye ediliyormuş yine bu konuda bilgiye sonradan ulaştığımdan ben gün içerisinde kullandım.  
Sürdükten sonra 10.dakikada hafif yanma ve kaşıntı oldu ama çok rahatsız edici düzeyde değil. 20-25 dakika sonra yıkadım yüzümü ammavelakin kalın da bir tabaka sürdüğüm için duş alsam yeriydi 😇 

Geçenlerde mağazaya yolum düştüğünde baktım ürünler arasında yoktu daha doğrusu mini maskların hiçbir çeşidi yoktu , online satış hesabına baktım orada da bulamadım. Dönemsel ürün kapsamında sanırım. Bulursanız haber verin ;) Kullananlar da olduysa yorumlarınızı bekliyorum ;)


MİNİSO HAKKINDA 

Tokyo genel merkezli Japon ‘fast fashion’ tasarım markası MINISO, baş tasarımcısı olan Miyake Jyunya ve genç girişimci Ye Guofu tarafından 2013 yılında kurulmuştur.
Kurulduğundan bu yana küresel ölçekte büyüme kaydeden MINISO, üç yıl içerisinde tüm dünyada 2000’den fazla mağaza açmıştır. En fazla sayıda Çin’de olmak üzere, Japonya, ABD, Kanada, İngiltere, Portekiz, Rusya, Ukrayna, Polonya, İspanya, Yunanistan, Singapur, Tayvan, Nepal, Vietnam, Bengal, Dubai, Suudi Arabistan, Kore, İtalya, İsrail, İran, Malezya, Hong Kong (Çin) ve Makao (Çin) dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesi ve bölgesi ile stratejik iş birliği anlaşması imzalamış   bulunmaktadır. Ayda ortalama 80 ile 100 mağaza açan MINISO’nun 2020 yılına kadar tüm dünyada 6,000 mağazaya ulaşılacağı öngörülmektedir.
MINISO, kaliteli yaşam ve müşterilerin ihtiyaçlarına riayet etme felsefesini savunan; kendisini, müşterilerine kaliteli, yaratıcı ve düşük fiyatlı ürünler tedarik etmeye adamış global bir markadır. MINISO aynı zamanda, yeme-içme, hızlı giyim ve eğlence sektörleri ile alışveriş merkezlerinin ana gücü haline gelerek moda ve eğlenceyi bir araya getiren yeni bir iş stili yaratmıştır. Kaliteli yaşama dönük ‘fast fashion’ felsefesini gerçekleştiren MINISO, müşterilerin mutluluk, moda ve iyi bir yaşam tarzı tecrübe edebilmelerini sağlamak için yepyeni ve eğlenceli bir alışveriş ortamı oluşturmaya odaklanmaktadır.
Türkiye’de ilk mağazasını 17 Aralık 2016’da Ataşehir Watergarden AVM’de açan MINISO, emin adımlarla büyümeye devam etmektedir. Hedefi iyi ve güvenilir kaliteli, eşsiz stil ve düşük fiyatlı ürünlerini Türkiye’de daha çok yere ulaştırmaktır.

https://www.miniso.com.tr den alıntı yaptığım mağazalar zincirinin kısa geçmişini sizlere burada da aktarmak istedim. HAYELDAMLASI BEAUTY

8 Yorumlar

 1. Yoğurtlu maske hiç denemedim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ilk kez denemedim , devamını bulamadım zaten :)

   Sil
 2. Minisonun yoğurtlu maskesini denemedim. Teşekkürler tanıtım İçin .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapısı oldukça jelimsiydi yıkarken zorlandım sanki çıkmak bilmedi hahahaha

   Sil
 3. Çok sevilen bir mağaza ben paspas ve boyun yastığını almıştım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir şey almasam bile mutlaka girer dolaşırım :)

   Sil
 4. Miniso'nun henüz hiç ürününü kullanmadım, ürünleri çok şirin görünüyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mağaza konseptini de çok seviyorum kullandığım ürünleri var fırsat buldukça paylaşıyorum. Hediye paketleme kağıtlarını da cok seviyorum ;)

   Sil