Artık olmazsa  olmazlarımıztüm ay boyunca okuduğum kitapları sizinle toplu paylaşmak oluyor. Ah yine eski sisteme geçip tek tek yazsam keşke ama şu aralar mümkün olmuyor maalesef. Olsun en azından toplu paylaşımlarda da hepsini bir arada tek seferde görmek te güzel hem kendime arşiv yapmış oluyorum hem de hitap ettiği okurlara önerilerde bulunmuş oluyorum. Hiç paylaşmaktan iyidir diye düşünüyorum 😉

Bu ay toplamda 6 kitap okumuşum. Yarım bıraktığım da oldu artık eskisi kadar kendime katı davranmıyorum. Eğer kitap elimde sürünüyorsa, ilerlemiyorsa ya zamanı değildir ya da bana hitap etmiyordur deyip vaktini boşa harcamıyorum. Yeni dünyalara yelken açıyorum.

Biraz daha ayrinti isterseniz @hayeldamlasi Instagram hesabıma göz atabilirsiniz. Kitapları okudukça orada yorumluyorum.

Bu ay okuduklarım arasında beni en mutlu eden okur tatmini açısından Virginia Woolf - Londra Manzaraları ve Pascal Mercier - Lea oldu.

Woolf bir İngiliz olarak Londra'yı tüm yönleriyle ele alarak anlatıyor. Farklı bölümlerde. Çünkü bu kitabın içindeki yazılar daha önce gazetede yayınlanan makale yazılarından oluşuyor. Yine yıllar öncesine dönüp orada geçirdiğim kısacık anları yaşama fırsatı buldum.

Lea' da ise baba-kız'ın son derece dramatik öğelerle zenginleştirilmiş hayatları anlatılıyor.


Kayıp Hayaller Atölyesi ve Yalancının Mumu Aşkla Söner ise pembik kitaplar ,kafa yormayan keyifli vakit geçirten ben içlerinde Kayıp Hayaller Atölyesi'ni daha çok beğendim.

Sanşiro NATSUME SOSEKİ bin kitabı . Gönül adlı kitabından sonra okuduğum yazarın ikinci kitabı olma özelliğini taşıyor. Uzakdoğu edebiyatını sevenlere tavsiyedir. Japonların yaşam ,iş,aile hayatlarıyla ilgili ve davranışsal öğeleri barındıran güzel ve sakin akan bir anlatı.

Son olarak Chef Olmak İstiyorum adlı kitabı şef Emre İdrisoğlu kaleme almış. Aşçılığın her yönünü irdeliyor ve bizim ülkemizde bu mesleğe olan bakış açısını da anlatmayı unutmamış. Bu kitapta şef olmak isteyen adayların kendilerine kılavuz olarak alabilecekleri bir kitap olma özelliği taşıyor.


HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI
22 Yorumlar

 1. Kitap blog paylaşımları diğer paylaşımlardan daha yakın geliyor bana. Dünya için daha çok katma değer yaşanıyor gibi düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oku diye başlar ya asıl kitabımız. Her şey onda gizli gerçekten. Okumak ve tabii ki anlamak ve olumlu olumsuz her yönüyle paylaşmak ,belki birilerinin hayatına dokunabiliriz ,belki farkındalık yaratabiliriz . Fark ettiğim bir şey oldu benim ,daha önce iki farklı blogda tek bir adreste ,burada birleştirdim. Verilerden görüyorum ki en az ilgiyi kitaplar çekiyor. Oysa ki kitap okumadan geçen bir günüm bana boş geçmiş gibi gelir. Sizin gibi düşünenlerin çoğalmasını dilerim ,teşekkürler yorumunuz için

   Sil
 2. Yalancının Mumu Aşkla Söner'i okudum ben de ne güzel tesadüf olmuş 😊 tek kitap yorumu yapmak daha güzel ama vakit ayırmak zor oluyor ne yazık ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama kendimi biraz zorlayıp aylık toplu paylaşımların yanı sıra tek tek yorum olarak ta gitmek istiyorum. Geriye yönelik te olabilir. Çoğu kitap bunu hak ediyor. Böyle gectigim zaman birçoguna haksızlık yapmışım gibi geliyor.📖☺️ Sevgiler

   Sil
 3. Ben bu aya tembel başladım . Haziran ayında ise sadece 2 kitap bitirebildim. Okul kapanış mezuniyet telaşları fırsat bulamadım. Güzel Kitaplar içlerinden merak ettiklerim var . Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimizin böyle dönemleri oluyor bana göre de az mesela bu sayı önceden daha fazla okurdum ama önemli olan sayı değil nitelik bence 👍

   Sil
 4. Bende kişisel gelişim arıyorum bu aralar ama pek bulamadım sanki. önerilerin varsa beklerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lise yıllarımda okurdum son zamanlarda pek ilgimi çekmiyor açıkçası. Ama bendeki kişisel gelişim kitaplarının fotoğrafını atarım dilersen blogdan bugünlerde kütüphanemi boşalttım temizlik var anlayacağın ;)

   Sil
 5. Ayda 6 kitap gerçekten çok iyi bir sayı tebrikler canım 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Deryacım kışın 13 e kadar çıkıyor ama yazın düşüyor :)

   Sil
 6. soseki not aldım saoool :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gönül ü de unutma onu daha çok sevdim ben ;)

   Sil
 7. Bereketli bir ay geride kalmış, yenisi daha güzel olsun inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin inşaallah güzel gidiyorum bu ara nazar değmezse :)))

   Sil
 8. Lea yı çok merak ediyorum. Normalde kitap okumadan uyuyamayan ben bu ay o kadar yoğun yaşadım ki bir tek kitap okuyabildim sadece :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gece ben de okumadan uyuyamıyorum bazen günde hiç okumadığım zaman oldu o zaman kendimi hasta gibi hissettim :) Lea inanılmaz duygusal ve dram ağırlıklı yavaş yavaş sindirerek okunmalı ;)

   Sil
 9. Kayıp Hayaller Atölyesi'ni merak ettim okumak isterim :) teşekkürler .

  YanıtlaSil
 10. Kitabın ilk 50 sayfasından sonra hala merak duymuyorsam zorlamıyorum bende.Keyifli okumaların olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum size zaman kaybı olmasın en azından

   Sil
 11. Yanıtlar
  1. ah canım ya hep aklımda da işte vakit ayıramıyorum , mümkün mertebe kendime bir ajanda yapacağım ;)

   Sil