Bir önceki postumda ara verdiğim dönemde de okumalarıma devam ettiğimi belirtmiştim. En son sizlerle Haziran ayında okuduğum kitapları toplu olarak paylaştığını gördüm. Oradan devam edeceğim 📚✌️ Temmuz ayında okuduğum kitapları bugün paylaşıyorum önümüzdeki günlerde de sırasıyla devam edeceğim. Kitapların her birinin yorumu @hayeldamlasi Instagram hesabımda. Fırsat buldukça burada da tek tek paylaşmaya devam edeceğim. İnşaallah yeni yılda yeni baslangiclarla daha düzenli paylaşımlara gecerim. Bu senelik  beni idare ediverin blog dostlarım 🙈

Temmuz Ayında Okuduğum Kitaplar

NİGAHDAR 📝 BASAK SAYAN ➡️İNKİLÂP YAYINLARI
#kitaptanalinti
"İnsan her şeyi kapasitesi kadar anlıyor, içinde ne varsa dışarıda da onu görüyordu."
S:12

"Ölüm de doğum gibi bir yanılsama. Sakın arkamdan ağlayıp üzülme. Sevin Rabbine kavuştu diye."
S:14

O nasıl güzel konudur,zaman geçişleri ve hikayenin polisiye tarzda akıcı okunur ve bilgilendirici okura geçirilmesi. Belli ki uzun araştırmalar ,ince eleyip sık dokumalardan sonra okura sunulan bu roman @basaksayan in okurlarına verdiği değeri de gösteriyor. Çok ayrıntıya giremiyorum yorum hakkında çünkü okumayı bitirmeyen arkadaşlar da var aramızda. Bu ay sonu toplanıp konuşacagiz efendim. Sonrasında blogumda ayrıntılı yorum gelecek. Aşağıda fikir olması için tanıtım bülteni yazısını sizlere bırakıyorum.
Tasavvuf,kuantum fiziği ,polisiye harmaninin nasıl olduğunu merak edenler ,konuya ilgi duyanlar mutlaka okuyun 👍 Şiddetle tavsiyemdir.

MİNA 📝 AYNUR TÜMEN ➡️ CERES YAYINLARI


#kitaptanalinti
“15 uzun yıl geçmişti o yağmurlu akşamın üzerinden. Neden? Niçin? Yaşamın karşı gelinmez akıntılarına, bizleri hangi görünmez güçler atıyor? Geriye yolu olmayan, hep ileriye doğru, hep aynı kaderin çizgisinde akan çalkantılı sular…”
.
.
.
Gerçek hayat hikayesi ,olur mu bu kadar da diyebileceğimiz ama oluyormuş. Yazar aslen yaşam koçu ve kişisel gelişim kitapları yazmış bu ilk romanını yazana dek. Ve danışanlarından aldığı ilhamla belki de bazı hikayeler olumlu ve olumsuz taraflarıyla okurlara hayat dersi verebileceğinden  bu hikayeyle bizleri buluşturmuş. Fakir Sema'nın nasıl ,hatırı sayılır zengin Mina'ya dönüştüğünün hikayesi.  Ama önemli olan iki kelime arasındaki NASIL'ın cevabı ❓ Merak edenler mutlaka okumalı .


KUSURSUZ 📝 ÖZGE ERKİN ➡️ PAROLA YAYINLARI

#kitaptanalinti
GÜZELLİK ONUN NEŞTERİYLE HAYAT BULUYORDU,
KUSURSUZLUK İSE SEVDİĞİ KADININ RUHUNDA
SAKLANIYORDU.

Kusursuz güzelliğin kusursuz insanları Anna ve Aidan..... Her şey göründüğü gibi midir acaba? Fiziksel ve ruhsal kusursuzluk mümkün mü 🤔 Her ikisini kader bir araya getirirken bu iki insanın bir tam olacağını düşünmüş müdür acaba? İş ilişkisiyle başlayan ve aşka evrilen hikayede hangi dikenli yollardan geçtiler ,merak edenler bu hikaye en güzel Özge Erkin'in kaleminden okunur bence 😉


ESRA UZUN 📝 ARAF ➡️ PAY YAYINLARI


Zeynep fırtına gibi bir laz kızıdır. Fakat yaptığı seçimler sonucunda kendini uyuşturucu batağında bulur kurtulmaya çalıştıkça batmıştır ,her şeyin sarpa sardığı sona geldiğini hissettiği bir anda kader bu defa ona gülüyor mudur 🤔 ama peşinde bela bir değil ki 🤷 Tam da bu dönemde tanışırlar Engin başkomiser ile. O da yaralıdır yüreği yangın yeri ve kendini mesleğe adamış. İşte bu inatçı dediğim dedik ikili hangi sınırlarda koşacak 😉
Merak edenler haydi okumaya 👍 📖📚
.

Hikaye güzel hayatın içinden. Anlatımı akıcı ha şimdi noldu n'olacak diye diye kitabı bitirdim ve sonunda devam edecek demese 🤭 ben devam edecektim 😁
.
Kalemine sağlık sevgili hemdemim Esram heyecanla bekliyorum devamını 🙋💛💙

BÜLENT GARDİYANOĞLU 📝 "KADIN" OLMAYİ HATİRLAMAK ➡️ DESTEK YAYINLARI


Uzun zamandır kişisel gelişim kitabı okumuyordum daha doğrusu okuyamıyordum. Kütüphanemde beklettiğim, zamanı geldiğine inandığım bu kitabı okuyunca sanki ben kendi iç sesimle konuşuyormuşum gibi geldi , sanki benim aklımdakiler bir başkası tarafından kaleme alınmış, öyle okudum. Nokta atış ise dişi enerjiden çok eril enerjiyi kullandığım ve dolayısıyla bunun getirdiği olumsuzluklar v.s. Hakikaten ne düşündüğümüz dile getirmesek te aklımızdan dahi geçse hayatımızı nasıl yönlendirdiğine inanırdım ,bu kitapta da bu hususa çok güzel değinilmis.. Tavsiyelere uyup ,egzersizleri yapıp bir farklılık katabilir miyim hayatıma 🤷 açıkçası şu an bunu bilmiyorum. Zaman gösterecek.
.
.
Kitabın yarısı teorik yarısı da soru-cevap kısmından oluşuyor ,henüz o kısmı doldurmadım. Sakin bir anımın gelmesini bekliyorum. Ben okurken keyif aldım 👍 Konuya ilgi duyanlar da mutlaka okumalı.

PINAR MARO 📝 MUTLUYKEN ZAMAN HİZLİ AKAR ➡️ ARTEMİS YAYINLARI

@iclalaydinkitapklubu nün ilk kitabı. @pinarmaro hayatını anlatiyor bu kitapta. Anı-roman türü olarak adlandırılan kitapta psikolog olan yazarımızın bazı durumlara bu kadar uzun süreli katlanabildiğini hayal edemiyorum ben olsaydım ne yapardım diyemiyorum çünkü yokum 🙄 🙈 Keyifli hızlıca akıp giden satırlardı. Çok samimi içten belki de herkesin cesaret edip bu denli samimi şekilde anlatamayacakları şekilde döktürmüş kalemini.  Şu aralar zor günleri atlattıktan sonra devamı gelir mi acaba 🤔 diye de sormadan edemeyeceğim 🥰
.
Kitabın adı gerçekten içeriğiyle müstesna. Mutluyken hakikaten zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamıyoruz değil mi ?

SUSAN SELLERS 📝 VANESSA VE VIRGINIA ➡️ SEL YAYINLARI


Virginia WOOLF (idolüm) feministligi ön planda olan modern edebiyatta kültürel anlamda iz bırakan yazarlardan. Bu kitap biyografik özellikler taşıyor. Kızkardeş Vanessa'nın dilinden anlatılıyor daha doğrusu yazar bu anlatım üzerinden kendi hayalgücünden de faydalanmış ve kurgu katarak roman haline getirmiş. İşte hiç sevmediğim kafa karışıklığı yaratan tarafı da bu ben de , ne gerçek ne kurgu bilmiyorsunuz. Herşey birbirine karışıyor.
Dönemin yaşam tarzını , mekanları ,hezeyanları ,iç sesleri aktarımı biraz okumamı sağlayan unsurlar. Woolf'un yazdığı romanlara da dokunuş var. .
.
.
Neden sevmiyorum ; yazar birebir tanık olmadığı şeyleri bir başkasının yazdıkları üzerinden tamamen kurgulayıp yazıyor. Bunu daha önce Frida romanında da yaşadım ve hiç keyif almadığım okumalar arasına girmişti. Bu kitabı da Tüyap ta kapakta Woolf'un fotoğrafını görünce sorgulamadan almıştım ne yapicaz demek ki bundan sonra kendi yazmadığı hakkında yazılan kitapları daha ince eleyip sık dokuyacağız alırken 👍📚👌


ÇİMEN ERENGEZGİN 📝 VAY BAŞINA YOGA GELENLER ➡️ YİTİK ÜLKE YAYINLARI


Sanırım zamanı gelen kitaplardandı. Bir sene belki de birbuçuk sene oldu kitabı alalı ,her zaman üstlerine tarih atan ben bu defa yazmamışım 🤷. Sevgili Çimen hanımın okuduğum ilk kitabı 👍 ve çok başarılı buldum. Bir süredir birkaç kez yapıp bıraktığım pilates var bir yanda ki bir türlü alışamadım. Ki doktor tavsiyesi üzerine başlamıştım. Yoga konusunu araştırırken de bazı hareketlerin benzerliğine şaştım. Ve daha fazlası olması beni cezbetti. Çünkü yoga spordan ziyade bir öğreti şekli ve hareketlerin yanı sıra hayatın içini dolduran bakış açını genişleten bedensel etkisinin yanı sıra zihinsel ve duygusal olarak ta doyurucu bir olgu. .
.
Bu kitapta dört başlık halinde ele almış yazarımız. Arayış kısmında yogayı keşfedene  dek neler yaşadığını , sonra yoga derslerinde ki deneyimlerini (fotoğraflarla desteklenmiş bu kısım) , öğrencilik ten eğitmenliğe geçiş aşamaları ve kişisel gelişim açıklamalarıyla öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini aktardığı kısım var . En sonda da yoga ve farkındalık kitaplarına örnekler vermiş . .
.
‌Okurken dahi kendimi huzurlu ve dinlenmiş hissettiysem acaba denesem neler yaşarım diye düşünmeye başlamadım değil 😉
‌Dogru bildiğimiz yanlışlar da aciklamalı ve örneklemelerle aktarılmış o kısımları ayrı sevdim.
‌Sonuç olarak kendimden çok şey buldum diyebilirim 😍

‌🧘NAMASTE🧘HAYELDAMLASİ KİTAPLIĞI
4 Yorumlar

 1. Başak SAYAN 'ın kitabını merak ettim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yazım tarzını , dilini çok sevdim. Şimdi kitaplarını tamamlıyorum hepsini okuyacağım inşaallah ;)

   Sil
 2. Hiç birini okumadım birkaçını not aldım :)

  YanıtlaSil